• Bez kategorii

XLI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

XLI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W miniony piątek 21 października 2016 r. odbyły się szkolne eliminacje XLI Olimpiady Wiedzy  i Umiejętności Rolniczych, blok: architektura krajobrazu. 15 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych rywalizowało o przejście do kolejnego etapu olimpiady, który odbędzie się na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim. Zadanie, z którym zmierzyła się młodzież, składało się z dwóch etapów – części teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej uczniowie musieli odpowiedzieć na 60 zamkniętych pytań testowych, natomiast część praktyczna składała się z 3 zadań: wykonanie przekroju nawierzchni, sadzenie róży z odkrytym systemem korzeniowym oraz rozpoznawania gatunków roślin ozdobnych.

Wyniki eliminacji szkolnych poznamy w środę 26 października 2016 r. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i trzymamy kciuki za zwycięzców.

 

 

 

 

 

Skip to content