Debata „Nowe wyzwania rynku pracy”

0 Comments

Debata „Nowe wyzwania rynku pracy”

20 października 2016 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej
w Olsztynie odbyła się debata „Nowe wyzwania rynku pracy”w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach.
 

 Udział w niej wzięli przedstawiciele urzędów pracy – wicedyrektor d.s. Rynku Pracy z Wojewódzkiego  Urzędu Pracy – pan Wiesław Drożdżyński, zastępca dyrektora Miejskiego Urzędu Pracy pani Katarzyna Pietkiewicz oraz doradca zawodowy Wojewódzkiego  Urzędu Pracy – pani Bożena Babynko, współpracujący ze szkołą pracodawcy – pani Iwona Przybyszewska – firma „Dompol” w Olsztynie oraz pan Sławomir Obiedziński z MPEC- u w Olsztynie, trzecią grupą byli uczniowie ZSB kształcący się w różnych zawodach technicznych. Na debacie poruszane były zagadnienia dotyczące kompetencji personalnych i społecznych nowego pracownika, kompetencji zawodowych, oczekiwań pracodawców wobec pracowników oraz oczekiwań pracowników wobec pracodawców, a także znaczenia rozmowy kwalifikacyjnej i składanych dokumentów przy przyjęciu do pracy. Debata była bardzo ciekawa i owocna, uczniowie naszej szkoły uzyskali bardzo dużo informacji na temat radzenia sobie na rynku pracy, miejsc, w których mogą uzyskać pomoc, nie tylko przy poszukiwaniu pracy, ale również w podnoszeniu swoich kwalifikacji. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content