Dzień z UWM w Budowlance

0 Comments

Dzień z UWM w Budowlance

 

 

            Ważnym punktem Tygodnia Technicznego są spotkania naszych uczniów z wykładowcami UWM. W ramach Dnia z Uniwersytetem odbyły się wykłady z dziedzin, w zakresie których kształci się nasza młodzież.

 

 

             Dzięki uprzejmości dr inż. Joanny Janickiej i dr inż. Renaty Pelc – Mieczkowskiej z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, geodeci uczestniczyli w prezentacji pt. „Skaning Laserowy”. Architekci krajobrazu wzięli udział w kilku prelekcjach: „Energetyczne surowce odnawialne pozyskiwane z roślin” prof. dr hab. Mariusza Stolarskiego z Katedry Nasiennictwa, „Hortiterapia” dr inż. Beaty Płoszaj – Witkowskiej z Katedry Ogrodnictwa oraz „Oczko wodne” dr inż. Sławomira Krejszeff z Katedry Rybactwa Jeziornego i Rzecznego. Dr inż. Mariusz Antolak przekazał naszym architektom słów kilka o projektowaniu ogrodów w afrykańskich slumsach – „Global Garden Project”.

            W piątek odwiedziła nas dr Anna Kołodziejczyk, prezentując wykład dotyczący etykiety biznesu, z którego mogli skorzystać uczniowie kształcący się na różnych kierunkach.

            Bardzo dziękujemy za całą przekazaną wiedzę i mamy nadzieję, że wykładowcy UWM odwiedzą nas jeszcze, aby poprowadzić kolejne wykłady, które ze względu na napięty harmonogram odbędą się w kwietniu.

 

 

Skip to content