Obchody 70-lecia ZSB

10 czerwca 2022 r. przejdzie do historii Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie jako święto szkoły obchodzone z okazji 70-lecia jego istnienia.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęliśmy od uroczystości zorganizowanej w sali Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Kościuszki, podczas której gościliśmy przedstawicieli władz miasta i województwa, absolwentów i uczniów ZSB, emerytowanych i obecnych nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Zaproszeni goście, składając serdeczne życzenia i gratulacje, z uznaniem mówili o rozwoju naszej szkoły i jej bieżącej działalności. Niektórzy z nich jako absolwenci ZSB (jak na przykład: prezydent Olsztyna – p. dr Piotr Grzymowicz czy pani senator Lidia Staroń) z sentymentem wspominali szkołę i swoich nauczycieli, którzy ukształtowali ich na dalsze życie.

Całości dopełniła prezentacja ukazująca historię ZSB i współczesne działania szkoły w różnych obszarach. Na zakończenie oficjalnej części obchodów wysłuchaliśmy koncertu przygotowanego przez Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie pod batutą p. Henryka Zinkiewicza.

Po czym w budynku szkolnym przyszedł czas na spotkania z nauczycielami i kolegami z lat szkolnych, czemu towarzyszyły wspomnienia i chwile wzruszeń wśród okolicznościowych posterów przygotowanych w szkolnym „Kąciku absolwenta” i na szkolnych korytarzach.

Podsumowując obchody 70-lecia ZSB, możemy stwierdzić, że nasza dostojna Jubilatka, szanując swoje tradycje i będąc dumną ze swej przeszłości, optymistycznie patrzy w przyszłość.

 

 

Skip to content