II Międzyszkolny konkurs florystyczny ,, Wystrojone Święta”

Tuż przed przerwą Świąteczną, 8 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbył się II Międzyszkolny konkurs florystyczny ,,Wystrojone Święta” dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego. Organizacją konkursu zajęły się panie nauczycielki uczące w zawodzie technik architektury krajobrazu. Przebieg konkursu swoim zaangażowaniem wsparły również uczennice drugich klas architektury krajobrazu.

Do udziału zakwalifikowało się 10 dwuosobowych drużyn: z olsztyńskich szkół podstawowych nr 2, 7, 9, 14, 30 oraz ze szkół podstawowych w Jonkowie, Drogoszach, Miłakowie, Łęgajnach i Bartoszycach. Zadanie konkursowe obejmowało przygotowanie Wielkanocnej palmy zgodnie ze sztuką florystyki i po wcześniejszym instruktażu jednej ze szkolnych ekspertek-florystek. Całemu wydarzeniu towarzyszyła przyjemna atmosfera, uczestnicy czerpali wiele radości mierząc się z zadaniem konkursowym. Równocześnie mieli okazję porozmawiać z uczennicami technikum architektury krajobrazu a także zwiedzić zakątki ZSB.

Spośród przepięknych palm jakie powstały, komisja wyróżniła prace trzech drużyn:
I Miejsce – Szkoła Podstawowa w Łęgajnach

II Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie

III Miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłakowie

Nie zabrakło atrakcyjnych nagród rzeczowych oraz drobnych upominków dla pozostałych uczestników i ich opiekunów. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy, Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na kolejną edycję konkursu za rok.

 

Skip to content