Jesienna wyprawa na Wysoczyznę Elbląską

Uczniowie klasy 3a/g w październiku 2021 r. byli na jesiennej wycieczce na Wysoczyźnie Elbląskiej. Wysoczyzna Elbląska to wyjątkowy zakątek naszego województwa położony nad Zalewem Wiślanym, urokliwy krajobrazowo ze względu na urozmaiconą rzeźbę terenu, ciekawą szatę rośliną i interesujące obiekty architektoniczne. Byliśmy we Fromborku – zwiedziliśmy Wzgórze Katedralne, obejrzeliśmy seans w Planetarium, przeszliśmy się do Portu nad Zalew Wiślany. Byliśmy w Kadynach – zobaczyliśmy zabudowania Folwarku czyli rezydencję letnią Cesarza Niemiec Wilhelma II, a także jedno ze starszych drzew w Polsce – dąb Jana Bażyńskiego, spacerowaliśmy po Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, odpoczywaliśmy w jesiennym słońcu przy ognisku, zaczerpnęliśmy powietrza na plaży zlokalizowanej nad Zalewem Wiślanym.

Pan Zbigniew Zagrodzki, pracownik parku krajobrazowego interesująco opowiedział nam o środowisku przyrodniczym chronionego obszaru i historii Kadyn, także oprowadził nas po rezerwacie przyrody Las Kadyński.

Byliśmy również w Raczkach Elbląskich, położonych na Żuławach Wiślanych – stanęliśmy prawdopodobnie w najniższym miejscu w Polsce.

Wysoczyzna Elbląska to piękny region Polski o wielu walorach przyrodniczych i antropogenicznych.

Warto zwiedzić – polecamy!

 

Skip to content