Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok A – Innowacje

Po raz dziesiąty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok A – Innowacje. Od 2010 do 2020 roku 26 uczniów/uczennic  wzięło udział w finale centralnym  Olimpiady Innowacji Technicznych
i Wynalazczości – blok „A” INNOWACJE.  Trzynastu uczniów/uczennic  uzyskało tytuł finalisty  olimpiady i otrzymało tytuł „Młodego Innowatora”. Wśród „13-tki” finalistów mieliśmy jedną uczennicę, która ten tytuł uzyskała trzykrotnie. W roku szkolnym 2019/ 2020 udział w Olimpiadzie wzięło dwóch uczniów z klasy 4b. Są to Wiktor Hoffer
i Tomasz Purzycki. Wykonana przez nich praca „Dom wiejski i jego przemiany- przeszłość, współczesność i przyszłość rozwiązań energooszczędnych i ekologicznych w technologii budowania z gliny” w kategorii pomysł ekologiczny, zakwalifikowana została do finału centralnego, a uczniowie uzyskali tytuł finalisty. Uzyskany tytuł finalisty jest zwieńczeniem czteroletniej aktywności zawodowej tych uczniów i przepustką na studia.

Dziękujemy i gratulujemy

 

 

Skip to content