Dzień Patrona 2020

0 Comments

W dniu  28 lutego 2020 r. świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły.  

            Nasze zaproszenie na jego obchody przyjęli przedstawiciele żołnierzy Armii Krajowej

oraz naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie – p. dr Paweł Warot i p. Krzysztof Kierski – starszy inspektor do spraw badań historycznych IPN w Olsztynie.

            Podczas uroczystego spotkania mieliśmy okazję do podsumowania konkursów (plastycznego   oraz historycznego) zorganizowanych w naszej szkole dla uczczenia patrona ZSB i nagrodzenia ich laureatów.

            Dzięki panu K. Kierskiemu, który wygłosił okolicznościowy referat, mogliśmy pogłębić swoją wiedzę nt. struktur organizacyjnych AK,  jej roli w czasach wojny i sytuacji jej członków po rozwiązaniu tej armii.

            Wszystkim serdecznie dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.

Skip to content