VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Językowego

0 Comments

VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Językowego

 

W dniu 27 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Językowego. Do rywalizacji przystąpiło 34 uczestników reprezentujących 4 szkoły ponadgimnazjalne w Olsztynie:

Zespół Szkół Budowlanych,
Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych,
Zespół Mechaniczno-Energetycznych,
Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych.

 

 Konkurs miał formę pisemną. Uczestnicy mogli dokonać wyboru między językiem angielskim i niemieckim. Zakres obejmował znajomość struktur leksykalno-gramatycznych na poziome B2. Celem konkursu było szerzenie zainteresowania językami obcymi, propagowanie wychowania w duchu proeuropejskim oraz rozbudzenie otwartości na inne kultury.

 

Finalistami konkursu zostali:

z języka angielskiego:
1. miejsce: Ida Popis – ZSG-S – i Artur Biliński – ZSB,
2. miejsce: Kinga Płóciennik – ZSB – i Konrad Tymicki ZSE-H,
3. miejsce: Maciej Moszczyński – ZSG-S,

z języka niemieckiego:
1. miejsce: Magdalena Liedmann – ZSG-S ,
2. miejsce: Paulina Zalman – ZSG-S ,
3. miejsce: Adrianna Rutkowska – ZSB.

 

 

Skip to content