Program artystyczny z okazji Święta Niepodległości 2019

0 Comments

            Z okazji Święta Niepodległości grupa pasjonatów żywego słowa przygotowała krótki spektakl złożony z „literackich migawek” oraz pieśni  i piosenek nawiązujących do wzlotów i upadków w historii naszego kraju.

             Była to okazja do refleksji nad trudną drogą Polaków do wyzwolenia się  spod zaborów i zadumy nad tym, jak cenna jest wolność i ojczyzna.

            W przygotowaniu spektaklu wzięła udział 16-osobowa grupa uczniów z klas: 1a2, 1 b2, 1 a/g, 1 mb, 2 b1, 2 b2 i 4 b1. Ich występ, przygotowany pod kierunkiem
p. Iwony Zabrzyjewskiej, bardzo spodobał się publiczności i był szeroko komentowany przez pozostałych uczniów.

Po przedstawieniu p. dyrektor Lidia Nowacka, będąc pełna  uznania  dla zaangażowania młodzieży w przygotowanie przedstawienia, z zachwytem wypowiadała się o urzekających głosach osób śpiewających i grze szkolnych aktorów.

Skip to content