Budownictwo ekologiczne i energooszczędne

0 Comments

Klasa 4b w dniach 3- 4 października 2019 r. podczas zorganizowanej wycieczki dydaktycznej realizowała zajęcia  z Innowacji Pedagogicznej „ Budownictwo ekologiczne
i energooszczędne”. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy EKOINBUD mającej swoją siedzibę w Gdańsku. Zostali zapoznani z profilem działalności firmy, procesem projektowania budynków energooszczędnych oraz technologią
ich wykonania. Konstrukcja budynków jest projektowana w taki sposób aby charakteryzowała się niewielkimi potrzebami energetycznymi. Po części teoretycznej uczniowie zobaczyli
w jaki sposób są produkowane elementy do budowy domów jednorodzinnych i użyteczności publicznej. Dyrekcja zakładu umożliwiła również wejście na budowę energooszczędnego domu jednorodzinnego wykonywanego z elementów prefabrykowanych.  Drugą cześć wycieczki stanowiło szkolenie w firmie CEKOL w Gdańsku. Szkolenie teoretyczne było  połączone ze zwiedzaniem wytwórni, przyzakładowego laboratorium i częścią praktyczną  dotyczącą wykonywania tynków gipsowych.

Skip to content