Dzień Patrona 2018

0 Comments

Dzień Patrona 2018

          Z okazji Dnia Patrona w ubiegłych latach przygotowywaliśmy m.in.: przedstawienie, w którym wykorzystaliśmy wspomnienia członków Armii Krajowej, montaż słowno-muzyczny połączony z prezentacją multimedialną, czy też inscenizowaną debatę poświęconą roli AK.

W tym roku postanowiliśmy poprosić o wystąpienie eksperta, którego wykład przyczynił się do podniesienia poziomu naszej wiedzy o Armii Krajowej i jej żołnierzach.

           Prelekcji wygłoszonej przez pana Michała Ostapiuka z Instytutu Pamięci Narodowej wysłuchaliśmy z uwagą w obecności naszych gości: reprezentantów żołnierzy AK z Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z prezesem Maciejem Prażmo, prezesa zarządu Stowarzyszenia Historycznego im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” Dowódcy Armii Krajowej – pana Andrzeja Olszewskiego oraz pan Henryka Falkowskiego – prezesa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

 

 

Skip to content