ZŁOTY CERTYFIKAT DLA GEOOGRODU

0 Comments

ZŁOTY CERTYFIKAT  DLA GEOOGRODU

1 grudnia 2017 w  Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie odbyła się  uroczystość podsumowująca  II edycję konkurs CERTYFIKAT SZKOLNEGO OGRODU DYDAKTYCZNEGO.

Organizatorem konkursu jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, który przy realizacji Certyfikatu Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego korzysta z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

W uroczystości wzięli udział dyrektorzy szkół, koordynatorzy projektów konkursowych i przedstawiciele uczniów/przedszkolaków z dwudziestu placówek województwa warmińsko-mazurskiego.

Nasza szkoła również przystąpiła do konkursu, prezentując szkolny Geoogród. W efekcie otrzymaliśmy pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych czyli ZŁOTY CERTYFIKAT, przechodnią statuetkę – wyjątkową Ogrodniczkę, pamiątkową statuetkę i nagrodę (pomoce dydaktyczne).

Przy ocenie szkolnych ogrodów dydaktycznych jury brało pod uwagę  różne kryteria: walory  edukacyjne ogrodu, walory ekologiczne ogrodu, walory estetyczne ogrodu a także kreatywność w zakresie realizacji ogrodu. W ramach konkursu został przygotowany „Przewodnik po szkolnym Geoogrodzie przy ZSB
w Olsztynie”, który był oceniony pod wieloma względem np. jakości, czytelności, estetyki wykonania i walorów reklamowych.

Cieszymy się bardzo z tego wyróżnienia.

Dziękujemy nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz przyjaciołom Geoogrodu, którzy byli zaangażowani w tworzenie i pielęgnowanie  naszego ogrodu dydaktycznego – GEOOGRODU.


 

 

 

 

Skip to content