WIGILIA W BURSIE

18 grudnia 2019 r. był w naszej bursie dniem szczególnym. Zgodnie z tradycją, jak co roku, spotkaliśmy się na wspólnej Kolacji Wigilijnej. W odświętnej atmosferze przy pięknie nakrytych stołach, podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Były jasełka, były kolędy. Magia świąt ogarnęła całą bursę. WSZYSTKIM ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT!

Zrób sobie Świątecznego Skrzata

W czytelni biblioteki szkolnej odbyła się grudniowa akcja Zrób sobie ŚwiątecznegoSkrzata.Uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem Pań bibliotekarek, mogli nauczyć się robić na drutach i samodzielnie wykonaćŚwiątecznego Skrzata, który będzie miłą, szkolną pamiątką w ich domach.

MARZYCIELSKA POCZTA

            Grudzień to czas, kiedy znowu rusza w bursie „Marzycielska poczta”, która polega na przygotowaniu  tradycyjnych listów i kartek dla  chorych dzieci z całej Polski. Młodzież z bursy chętnie wzięła udział w akcji. Mamy nadzieję, że wysłane listy dodadzą dzieciom siły i otuchy do walki z chorobą.

JASEŁKA NA WESOŁO W ZSB

W ZSB w Olsztynie powróciła tradycja JASEŁEK Bożonarodzeniowych.                             W przedstawienie Narodzenia Pańskiego było zaangażowanych dwadzieścioro troje uczniów. Wszystkie osoby biorące udział w przygotowaniach jak i inscenizacji tegorocznych Jasełek, stanęły na wysokości zadania. Uwieńczonego aplauzem przeszło  trzystu rozbawionych uczniów i nauczycieli ZSB. Uroczystość rozpoczęła się  grą kolęd  na skrzypcach, którą w mistrzowski sposób zaprezentował uczennica Kamila z […]

Konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych

„POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY” W dniu 17 grudnia 2019 roku odbyły się eliminacje okręgowe Konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” z udziałem dwojga uczniów naszej szkoły. W konkursie wzięło udział 46 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z naszego województwa, które realizują program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa”. Uczniowie Natalia Kasprzak z klasy 1b2 i Juliusz Zawadzki z […]