0 Comments

Warmińsko-Mazurska Rada Federacji …

Warmińsko-Mazurska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Olsztynie

„Konkurs Prac i Projektów Praktycznych Uczniów Szkół Średnich”

 

 

    W dniu 11 czerwca 2019 roku w Domu Technika w Olsztynie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród uczestnikom konkursu Konkurs Prac i Projektów Praktycznych Uczniów Szkół Średnich  W-M RFSN-T NOT pod patronatem UWM i W-M Kuratora Oświaty.

0 Comments

Zawody Pierwszej Pomocy w Schwerinie

Zawody Pierwszej Pomocy w Schwerinie

W dniach od 14 do 16 czerwca 2019 r. drużyna ZSB pierwszej pomocy w składzie Marcin Piersa (3gd) kapitan, Ola Gorela (2b/g), Iza Kościanek (1b1), Patryk Antosiak (2b), Piotr Włodyka (2a/m) przebywała w Niemczech. Nasza drużyna wzięła udział w zawodach pierwszej pomocy zorganizowanych przez Niemiecki Czerwony Krzyż.

Startowało 16 zespołów, które musiały pokonać 16 stacji zadaniowych: 8 praktycznych z umiejętności udzielania pierwszej pomocy, 2 sprawnościowe ze straży pożarnej, 2 z kreatywności socjalnej, 1 sportowa, 1 z wiedzy ogólnej o pierwszej pomocy, 1 z wiedzy ogólnej o żywności, 1 z reanimacji i 1 zabawowa.

0 Comments

Postaw na słońce

  Postaw na Słońce -to konkurs badawczy Konkurs badawczy „Postaw na Słońce” ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o  mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Szczególny nacisk kładziemy na fotowoltaikę, czyli technologie przetwarzania energii słonecznej na elektryczną. ·      w którym biorą udział uczniowie kl.IIb/g […]

0 Comments

Erasmus +

Erasmus +

 

W dniu 06.06.2019 w naszej szkole gościliśmy wolontariuszy europejskich przebywających  w Polsce w ramach Programu  Erasmusa + Unii Europejskiej.

Wolontariusze realizowali projekt – „Regiony bez granic – warsztaty młodzieżowe”.

Projekt jest realizowany przez fundację Borussia, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-mazurskiego. 

0 Comments

Bezpieczna woda

Bezpieczna woda W czwartek , 6 czerwca ,klasa 1a wraz z  nauczycielem Agnieszką Spaszewską reprezentowała szkołę na szkoleniu „ Bezpieczna woda”. Organizatorem spotkania z młodzieżą były: olsztyński WOPR , Straż Pożarna oraz Policja. Podczas szkolenia odbył się  pokaz  prawidłowego zachowania załogi żaglówki oraz służb mundurowych  podczas wywrotki żaglówki na akwenie wodnym. Następnym etapem szkolenia był […]

0 Comments

Spotkanie z Niezależnym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej

Spotkanie z Niezależnym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej

Od kilku lat, dzięki współpracy z Niezależnym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, odbywają się spotkania z członkami francuskiej organizacji kombatanckiej  Le Souvenir Francais.

W maju 2019r. Dyrektor ZSB została zaproszona na obchody 74 – tej rocznicy zakończenia II wojny światowej do Laville, gdzie uczestniczyła w uroczystościach związanych z tym świętem m.in. w Neuve Chapelle, ale też spotkała Polaków i Francuzów, którzy kultywują pamięć o żołnierzach tej wojny. Było widać, jak wielkim szacunkiem darzeni są kombatanci Armii Krajowej, jak istotne są dokonania Polaków i jak się o nich pamięta.

0 Comments

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

 

6 czerwca 2019 roku w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie odbyła sie uroczystość podsumowująca etap centralny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok A. W olimpiadzie wzięło udział 268 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Skrzat z klasy 3b1, która wykonała projekt pt. Koncepcja zagospodarowania wód opadowych w miejscu ich wystąpienia na przykładzie szkolnego Geoogrodu. Praca na etapie centralnym została wyróżniona w kategorii: Projekt ekologiczny, a tym samym Ola uzyskała tytuł Finalisty tej Olimpiady. Uzyskany tytuł uprawnia do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Serdecznie gratulujemy uzyskanego tytułu!

 

0 Comments

DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA

Dnia 5 czerwca 2019 r. obchodziliśmy w bursie Dzień Dziecka i otworzyliśmy sezon grillowy. Nie zabrakło atrakcji: były słodycze, pyszne kiełbaski, liczne konkursy i oczywiście nagrody. Okazało się, że świetnie rozpoznajemy utwory muzyczne, pięknie śpiewamy (wiadomo!), padł też rekord bursy w skokach na skakance i w ilości wykonanych pompek. Bawiliśmy się świetnie.