Miesięczne Archiwum: Czerwiec 2019

Warmińsko-Mazurska Rada Federacji …

Warmińsko-Mazurska Rada Federacji …

Warmińsko-Mazurska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Olsztynie

„Konkurs Prac i Projektów Praktycznych Uczniów Szkół Średnich”

 

 

    W dniu 11 czerwca 2019 roku w Domu Technika w Olsztynie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród uczestnikom konkursu Konkurs Prac i Projektów Praktycznych Uczniów Szkół Średnich  W-M RFSN-T NOT pod patronatem UWM i W-M Kuratora Oświaty.

Zawody Pierwszej Pomocy w Schwerinie

Zawody Pierwszej Pomocy w Schwerinie

Zawody Pierwszej Pomocy w Schwerinie

W dniach od 14 do 16 czerwca 2019 r. drużyna ZSB pierwszej pomocy w składzie Marcin Piersa (3gd) kapitan, Ola Gorela (2b/g), Iza Kościanek (1b1), Patryk Antosiak (2b), Piotr Włodyka (2a/m) przebywała w Niemczech. Nasza drużyna wzięła udział w zawodach pierwszej pomocy zorganizowanych przez Niemiecki Czerwony Krzyż.

Startowało 16 zespołów, które musiały pokonać 16 stacji zadaniowych: 8 praktycznych z umiejętności udzielania pierwszej pomocy, 2 sprawnościowe ze straży pożarnej, 2 z kreatywności socjalnej, 1 sportowa, 1 z wiedzy ogólnej o pierwszej pomocy, 1 z wiedzy ogólnej o żywności, 1 z reanimacji i 1 zabawowa.

Postaw na słońce

  Postaw na Słońce -to konkurs badawczy Konkurs badawczy „Postaw na Słońce” ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o  mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we...

Erasmus +

Erasmus +

Erasmus +

 

W dniu 06.06.2019 w naszej szkole gościliśmy wolontariuszy europejskich przebywających  w Polsce w ramach Programu  Erasmusa + Unii Europejskiej.

Wolontariusze realizowali projekt – „Regiony bez granic – warsztaty młodzieżowe”.

Projekt jest realizowany przez fundację Borussia, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-mazurskiego. 

Bezpieczna woda

Bezpieczna woda W czwartek , 6 czerwca ,klasa 1a wraz z  nauczycielem Agnieszką Spaszewską reprezentowała szkołę na szkoleniu „ Bezpieczna woda”. Organizatorem spotkania z młodzieżą były: olsztyński WOPR , Straż...

Spotkanie z Niezależnym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej

Spotkanie z Niezależnym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej

Od kilku lat, dzięki współpracy z Niezależnym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, odbywają się spotkania z członkami francuskiej organizacji kombatanckiej  Le Souvenir Francais.

W maju 2019r. Dyrektor ZSB została zaproszona na obchody 74 – tej rocznicy zakończenia II wojny światowej do Laville, gdzie uczestniczyła w uroczystościach związanych z tym świętem m.in. w Neuve Chapelle, ale też spotkała Polaków i Francuzów, którzy kultywują pamięć o żołnierzach tej wojny. Było widać, jak wielkim szacunkiem darzeni są kombatanci Armii Krajowej, jak istotne są dokonania Polaków i jak się o nich pamięta.

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

 

6 czerwca 2019 roku w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie odbyła sie uroczystość podsumowująca etap centralny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok A. W olimpiadzie wzięło udział 268 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Skrzat z klasy 3b1, która wykonała projekt pt. Koncepcja zagospodarowania wód opadowych w miejscu ich wystąpienia na przykładzie szkolnego Geoogrodu. Praca na etapie centralnym została wyróżniona w kategorii: Projekt ekologiczny, a tym samym Ola uzyskała tytuł Finalisty tej Olimpiady. Uzyskany tytuł uprawnia do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Serdecznie gratulujemy uzyskanego tytułu!

 

DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA

Dnia 5 czerwca 2019 r. obchodziliśmy w bursie Dzień Dziecka i otworzyliśmy sezon grillowy. Nie zabrakło atrakcji: były słodycze, pyszne kiełbaski, liczne konkursy i oczywiście nagrody. Okazało się, że świetnie rozpoznajemy utwory muzyczne, pięknie śpiewamy (wiadomo!), padł też rekord bursy w skokach na skakance i w ilości wykonanych pompek. Bawiliśmy się świetnie.

Tworzymy ogród rustykalny

  Etapy zakładania ogrodu wiejskiego   1. Wybranie i wyznaczenie terenu do założenia ogrodu                    2. Przygotowanie terenu  

Ogród rustykalny

Ogród rustykalny

Wiejski ogród …. Od kilku lat mamy szkolny ogród dydaktyczny, który powszechnie bywa nazywany Geoogrodem.  Jak to z ogrodem bywa, wymaga pracy i stałej pielęgnacji, ale odwdzięcza się swoim pięknym...

Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Nauk Technicznych …

Zajęcia laboratoryjne
na Wydziale Nauk Technicznych
Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego
 

W piątek – 31.05.2019r uczniowie klas budowlanych 2b, 2b/g i 3b1 uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Odbyły się trzy zajęcia dotyczące: zastosowania druku 3D, innowacyjnych procesów technologiczne oraz odnawialnych źródeł energii. Uczniowie mieli możliwość wydrukowania bransoletki na drukarce 3D, zaprogramowania obrabiarki CNC oraz przeprowadzenia badań na panelach fotowoltaicznych i kolektorach próżniowych.

WESTO – Pracodawca Przyjazny Szkole

WESTO – Pracodawca Przyjazny Szkole

30 maja 2019 r. siedmiu olsztyńskich pracodawców współpracujących ze szkołami zawodowymi odebrało w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym statuetkę „Pracodawca Przyjazny Szkole”. Prezydent Olsztyna pan Piotr Grzymowicz podziękował w ten sposób firmom, które wspierają szkoły w kształceniu zawodowym. W tym roku zostało uhonorowane statuetką min. przedsiębiorstwo współpracujące z naszą szkołą WESTO – Zakład Produkcji Drzewnej.

Wyróżnienie „Pracodawca Przyjazny Szkole” przyznaje raz w roku Prezydent Olsztyna na podstawie opinii przedłożonej przez zespół oceniający – Kapitułę. Z inicjatywą przyznawania wyróżnień pracodawcom współpracującymi ze szkołami zawodowymi wystąpiła w 2014 r. nasza szkoła.

POLA NADZIEI – CARITAS

POLA NADZIEI – CARITAS

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym się dzieli z innymi.”

Po raz kolejny uczniowie Szkolnego Koła Caritas  ZSB wzięli udział w inauguracji podsumowania pracy charytatywnej wolontariusz Hospicjum Domowego Caritas w Olsztynie.

Wszystkim zaangażowanym osobom w ten szlachetny czyn dziękujemy.

Organizatorzy

Skip to content