0 Comments

Święto Patrona ZSB

Święto Patrona ZSB

          W podniosłym nastroju świętowaliśmy Dzień Patrona 2019. Na uroczystość zorganizowaną dla uczczenia żołnierzy Armii Krajowej  w dniu 26 lutego b. r. uczniowie z klas 1 b1, 1 b2, 1 a, 2a/m i 3 b1 przygotowali program „utkany ze słowa i dźwięku”. W zasłuchaniu obejrzeli go zarówno uczniowie, jak też zaproszeni goście – reprezentanci AK, którzy swoimi refleksjami podzielili się w końcowej części spotkania.

          Przy tej okazji nagrodzeni zostali też zwycięzcy tegorocznych konkursów poświęconych Armii Krajowej: plastycznego i historycznego.

 

0 Comments

Szkolny konkurs historyczny o Patronie Szkoły Żołnierzach Armii Krajowej

 Szkolny konkurs historyczny o Patronie Szkoły 
 Żołnierzach Armii Krajowej

15 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbył się Szkolny konkurs historyczny o Patronie Szkoły – Żołnierzach Armii Krajowej – którego celem jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz pamięci o tych wydarzeniach i bohaterach.

0 Comments

Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej

Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej

15 lutego 2019 roku 24 uczniów naszej szkoły  wzięło udział w eliminacjach szkolnych  Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej. Konkurs  ma zasięg powiatowy i prowadzony jest pod patronatem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. W finale naszą szkołę będzie reprezentowało trzech uczniów. Są to: Mateusz Ulewicz z klasy 3bu, Dawid Sawicki z klasy 4bd oraz Kamil Cołta z klasy 3bu.Finał odbędzie sie 22 marca 2019 roku a jego organizatorem jest Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie.

0 Comments

Walentynki, Walentynki…

 Walentynki, Walentynki…

  Wiedząc, jak ważne są uczucia w życiu każdego człowieka, Samorząd Uczniowski ZSB postanowił przypomnieć o roli miłości. 14 lutego pojawiły się na drzwiach wszystkich sal i pomieszczeń czerwone serduszka z przesłaniem, a urocze Walentynki z klasy 2a zbierały i roznosiły pocztę walentynkową. Najoryginalniejsze kartki z miłosnymi wyznaniami wzięły udział w konkursie.

0 Comments

77. rocznica powstania Armii Krajowej 14.02.1942 – 14.02.2019

77. rocznica powstania Armii Krajowej

14.02.1942 – 14.02.2019 

     14 lutego 2019 r. uczniowie klasy 1 b1 uczestniczyli w obchodach 77. rocznicy powstania Armii Krajowej. Organizatorem uroczystości był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warmińsko-Mazurski. Obchody rozpoczęto spotkaniem w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim, które były poświęcone działalności wileńskich brygad Armii Krajowej.