0 Comments

MY NA „POLSKIEJ OFENSYWIE MUZYCZNEJ”

MY NA „POLSKIEJ OFENSYWIE MUZYCZNEJ”

Dnia  22.11.2018 r. zawitaliśmy do Zespołu Szkół Ekonomiczno – Handlowych  w Olsztynie na szóstą już edycję festiwalu  piosenki – „Polska Ofensywa Muzyczna”.  Jesteśmy tam co roku, ponieważ urzekła nas aura tego festiwalu. Reprezentowali nas: Małgosia Koziatek,  Julka Kłosowska, Natalia Łokuciejewska i Nikodem Kozon. Duet –  Małgosia  i Nikodem otrzymał wyróżnienie.  Laureatom  gratulujemy!

0 Comments

Konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp…

Konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp  
dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019

 

W dniu 26 listopada 2018 roku odbyły się szkolne eliminacje Konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. W eliminacjach wzięło udział 20 uczniów z klas technicznych kształcących w różnych zawodach nauczanych w szkole. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 zadań zamkniętych. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się dwóch uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów Michał Wrona z klasy IIb i Jakub Wenta  z klasy IIIb1.

Eliminacje regionalne odbędą się w grudniu br.

Życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie

0 Comments

Światowy Dzień Pluszowego Misia w ZSB

Światowy Dzień Pluszowego Misia w ZSB

Jak co roku nasza szkoła włączyła się obchodzony na całym świecie Dzień Pluszowego Misia. W piątek 23 listopada 2018 uczniowie, którzy mieli ze sobą na lekcjach pluszaki, byli przez ich urok chronieni od pytania i niezapowiedzianych sprawdzianów. Wiele uczennic i uczniów po lekcjach zdecydowało się na pozostawienie zabawek opiekunce Samorządu Uczniowskiego, zostaną one przekazane na rzecz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Olsztynie i trafią do dzieci z pogotowia opiekuńczego, domu dziecka i hospicjum. Wszystkim, którzy oddali swoje pluszaki serdecznie dziękujemy!!!

 

0 Comments

Co ja czytam?

Co ja czytam?

Po dwóch miesiącach, w dniu 16 listopada 2018 r. o godzinie 23:59:59 został zamknięty formularz zgłoszeniowy konkursu #cojaczytam,w którym brała udział młodzież naszej szkoły.

W tym roku było aż 256 zgłoszeń do konkursu #cojaczytam! W konkursie wzięło udział 1065 uczniów i uczennic ze 185 szkół i bibliotek publicznych. Opiekę nad nimi sprawowało 174 opiekunów. To doskonała wiadomość, że została przeprowadzona tak duża liczba akcji promujących czytelnictwo.

0 Comments

Spotkanie Caritas w Olsztyńskim Schronisku

Spotkanie Caritas
w Olsztyńskim Schronisku
dla Bezdomnych im. Sabiny Kusznierów

W poniedziałek 19.11.2018 udaliśmy się wraz ze szkolnymi wolontariuszami Caritas do Olsztyńskiego Schroniska dla Bezdomnych im. Sabiny Kusznierów . Spotkanie zostało zorganizowane przez władze schroniska oraz dyrektora olsztyńskiego Caritas – księdza Pawła Ziębę. Na spotkaniu pomagaliśmy w obsłudze poczęstunku.