Miesięczne Archiwum: Czerwiec 2018

Egzaminy poprawkowe

Egzaminy poprawkowe

Egzaminy poprawkowe   Termin egzaminów poprawkowych: 27.08.2018 r. – godz. 9.00 – egzamin pisemny 28.08.2018 r. – godz. 9.00 – egzamin ustny Uczniowie wyznaczeni do egzaminów poprawkowych z przedmiotów ogólnokształcących...

Przed nami dwa wakacyjne miesiące

Przed nami dwa wakacyjne miesiące

          Po kolejnym roku owocnej pracy uczniów i nauczycieli podsumowaliśmy rok szkolny 2017/2018. Podczas uroczystego apelu pani dyrektor Lidia Nowacka wręczyła świadectwa      i nagrody uczniom z najwyższymi wynikami. W  gronie osób, które otrzymały promocję        z wyróżnieniem znalazło się 20 uczniów. Dyplomami uznania pani dyrektor uhonorowała też najlepszych sportowców, uczestników konkursów branżowych, Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur czy szkolnego konkursu o tytuł Mistrza Ortografii ZSB.

NASI WYCHOWAWCY W „ARCE”

NASI WYCHOWAWCY W „ARCE”

Końcówka roku szkolnego zaowocowała odnowieniem  wnętrz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom  i Rodzinie – Arka. Dzięki dekoracjom wykonanym przez  wychowawczynie z bursy, sala dla najmłodszych dzieci stała się wesoła  i bardziej przyjazna. W nowym roku szkolnym planujemy dalszą współpracę. 

 

Hydrologia nad Jeziorem Kortowskim

Hydrologia nad Jeziorem Kortowskim

Przed wakacjami lekcja geografii dla klasy 2gd odbyła się w plenerze nad Jeziorem Kortowskim. Interesujące zajęcia prowadzili pracownicy Wydziału Nauk o Środowisku 
z  Katedry Inżynierii Ochrony Wód – UWM w Olsztynie pani dr inż. Renata Augustyniak
i pani dr inż. Renata Tandyrak.

Korzystamy z zajęć na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie

Korzystamy z zajęć na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie

 6 czerwca 2018 uczniowie klasy 3gd i 3bd (drogowcy) uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych  o tematyce geograficznej na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, które odbyły się w ramach programu Szkoła Partnerska na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa,  w Katedrze Agroekosystemów.

Interesujące zajęcia „Rolnictwo ekologiczne – fakty i mity” i „Organizmy inwazyjne” prowadził dr hab. Arkadiusz Stępień.

Uczniowie byli aktywizowani  podczas zajęć  i wyrażali swoje opinie na temat tzw. zdrowej żywności, potrzebach konsumentów  i dostępności produktów ekologicznych.

„Pedagogika pracy – nauka zawodu w mojej szkole” rozstrzygniecie konkursu

„Pedagogika pracy – nauka zawodu w mojej szkole”
rozstrzygniecie konkursu

15 czerwca 2018 roku odbyło się rozstrzygniecie konkursu fotograficznego pod hasłem „Pedagogika pracy – nauka zawodu w mojej szkole” w ramach projektu „Warmia i Mazury doradztwem stoi” zorganizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu. Uroczystość rozdania nagród odbyła się z Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica z Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących. Zdjęcia naszych uczniów zdobyły również wiele wyrazów uznania.

Uczniowie ZSB, Szkolne Koło Caritas, radość, Dzień Dziecka

Uczniowie ZSB, Szkolne Koło Caritas,
 radość, Dzień Dziecka

Wolontariusze SK Caritas oraz  młodzież niezrzeszona  po raz kolejny odwiedziła pacjentów WSSDz w Olsztynie.

Tym razem pomagaliśmy w organizacji Dnia Dziecka. Naszym zadaniem było przeprowadzenie konkursów, quizów, zabaw i gier na wszystkich oddziałach szpitala a nasz szkolny ZSB-uś stał się na krótki czas Wielką Maskotką wszystkich Małych  Pacjentów szpitala.

Mistrzostwa Pierwsze Pomocy PCK w Rzeszowie.

Mistrzostwa Pierwsze Pomocy PCK w Rzeszowie.

 

W dniach 7-9.06.2018 r. odbyły się w Rzeszowie XXVI ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK- Etap Centralny. Na terenie Lisiej Góry, nad Wisłokiem, 16 najlepszych drużyn z całej Polski walczyło o tytuł najlepszej w kraju.

Każda drużyna to 5 osobowy zespół uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, która wygrała wcześniejsze etapy w swoich województwach.

Warmińsko- Mazurskie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie, w składzie Bartek Zebzda, Adrian Szarnowki, Ela Szatkowska, Magda Moszczyńska, Marcin Piersa.

Wycieczka dydaktyczna Mazury Golf and Country Club

Wycieczka dydaktyczna
 Mazury  Golf and Country Club

Dnia 8 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka dydaktyczna w malowniczej scenerii pól golfowych
w Naterkach na obiekcie Mazury  Golf and Country Club. Uczestnikami byli uczniowie klas Technik architektury krajobrazu, Technik budownictwa, Technik geodezji. Celem było poznanie zasad pielęgnacji i nawadniania terenów zieleni pól golfowych przy pomocy nowoczesnych urządzeń tnących oraz systemów nawadniających. Poza częścią typowo zawodową młodzież miała okazję poznać zasady gry w golfa m.in. nauka puttowania i drivingu na strzelnicy golfowej.
Najbardziej aktywni zawodnicy zostali nagrodzeni piłeczkami z rąk trenera i zarazem menadżera obiektu Pana Witolda Sikory. Zajęcia zakończyliśmy przy wspólnym grillowaniu.

WYMIANA MŁODZIEŻY OLSZTYN-LIPSK

 WYMIANA MŁODZIEŻY OLSZTYN-LIPSK

     Drugiego dnia pobytu w Olsztynie odbyło się przywitanie młodzieży i nauczycieli z Arwed-Rossbach-Schule w Lipsku w szkole, a następnie młodzież udała się na lekcję języka niemieckiego. Zajęcia odbywały się w grupach, a czynnymi uczestnikami zajęć byli także nauczyciele niemieccy. Lekcja przebiegła w miłej atmosferze, a po jej zakończeniu młodzież przystąpiła do wykonania zadania praktycznego w Geoogrodzie. W ramach zaplanowanych działań zostały wykonane prace renowacyjne drewnianych siedzisk na koszach gabionowych i ławkach, odnowiono biologiczną  ścieżkę sensoryczną, zamontowano rzeźbione żołędzie jako elementy dekoracyjne małej architektury ogrodowej.  Wykonano także prace ziemne i nasadzenia kwiatów przy nowo powstającej ścieżce historycznej, która będzie upamiętniała 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęte prace będą kontynuowane przez naszych uczniów.

Seminarium Branżowe

Seminarium Branżowe

4 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się Seminarium Branżowe, które związane jest z cyklem seminariów poświęconych zmianom w kształceniu zawodowym. Gospodarzami spotkania były panie: Ewa Kaliszuk, dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych oraz Lidia Nowacka, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych.

Gościliśmy: Warmińskiego-Mazurskiego Kuratora Oświaty, pana Krzysztofa Marka Nowackiego, I Zastępcę Prezydenta Olsztyna, pana Jarosława Markę Słomę, prezesa WMSSE, pan Grzegorza Smolińskiego,  zastępcę dyrektora Wydział Nadzoru Pedagogicznego, panią Agatę Sławę Gęślę, przedstawicieli największych firm województwa warmińsko-mazurskiego oraz dyrektorów i nauczycieli szkół zawodowych w Olsztynie.

Zawody międzyszkolne.

Zawody międzyszkolne.

 

            W dniach 29 – 30 maja 2018 r. odbyły się eliminacje do ćwierć finału Mistrzostw Olsztyna w Siatkówce Plażowej męskiej SPG na plaży miejskiej w Olsztynie. Do eliminacji wystartowało 18 drużyn ze szkół olsztyńskich. ZSB Olsztyn reprezentowały dwie drużyny:

WYMIANA MŁODZIEŻY OLSZTYN-LIPSK

WYMIANA MŁODZIEŻY OLSZTYN-LIPSK

 

    W ramach realizowanego projektu pod patronatem Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży PNWM gościmy od 3 do 7 czerwca br. w naszej szkole opiekunów i młodzież z Arwed Rossbach Schule w Lipsku. Nasza młodzież i opiekunowie byli gośćmi w niemieckiej szkole od 15 do 21 października 2017 roku, a teraz przyszedł czas na rewizytę.

Planujemy pokazać nasze miasto i jego zabytki, wyjechać na wycieczkę do Skansenu Budownictwa Ludowego w Olsztynku, obejrzeć seans w Planetarium, a w szkole zaprosić naszych gości na lekcję języka niemieckiego i wychowania fizycznego. Jednak głównym celem wizyty w szkole jest wspólne wykonanie pracy w naszym Geoogrodzie i pozostawienie trwałego śladu współpracy obu szkół.

VII MIĘDZYNARODOWY WORKSHOP BUDOWLANY

VII MIĘDZYNARODOWY WORKSHOP BUDOWLANY 

  Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły brali udział w  Workshopie Budowlanym od 27 maja do 1 czerwca 2018 roku razem z młodzieżą z Niemiec i Rosji.
Tak jak w poprzednich spotkaniach, oprócz wspólnej pracy na rzecz Kompleksu Pałacowego w Karnitach, młodzież uczestniczyła w spotkaniach integracyjnych, ćwiczyła umiejętności językowe i spędzała wspólnie czas w pięknym miejscu nad Jeziorem Kocioł, ciesząc się piękną letnią pogodą.

Skip to content