PRZYJACIEL HOSPICJUM nominacja ZSB w Olsztynie

PRZYJACIEL HOSPICJUM
 nominacja ZSB w Olsztynie 

30 maja uczniowie z opiekunami Caritasu ZSB w Olsztynie, wzieli udział w uroczystości ZAKOŃCZENIA XV EDYCJI AKCJI ,,POLA NADZIEI”, która odbyła się w siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej prowadzonej przez osobę księdza biskupa pomocniczego Janusza Ostrowskiego. Następnie wszystkie szkoły zaangażowane w akcję zostały uhonorowane statuetkami „Przyjaciel Hospicjum”.

Lekcja pokazowa z fizyki.

Lekcja pokazowa z fizyki.  

W naszej szkole 28.05 gościł dr hab. Sławomir Kulesza z Wydziału Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie. Podczas wizyty przeprowadził lekcję  fizyki  z klasą 2 bu „ Moment pędu bryły sztywnej”, demonstrując doświadczenia i pokazy związane z tematem.

 

” Licealiada 2018″

” Licealiada 2018″

 

W roku szkolnym 2017/2018 odbył się turniej Szkół Ponadgimnazjalnych ” Licealiada 2018″w piłce siatkowej. Drużyna męska ZSB Olsztyn wywalczyła zaszczytne  4 miejsce.

 

 

Fotograficzny konkurs prozawodowy

Fotograficzny konkurs prozawodowy

 

Zespół Szkół Budowlanych wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu zostali organizatorami prozawodowego konkursu fotograficznego pod hasłem „Pedagogika pracy – nauka zawodu w mojej szkole”.

Celem konkursu była promocja szkół zawodowych i popularyzacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego. Pierwszy etap odbywa się na poziomie szkół i polega na wyłonieniu najciekawszych zdjęć ukazujących zdobywanie praktycznych umiejętności zawodowych.

W naszej szkole do konkursu stanęło sześcioro uczniów z technikum i szkoły branżowej.
Są to: Alicja Kozielska z klasy 2a/m, Karolina Bieranowska z klasy 2a1, Agata Zawieracz z klasy 1mz, Wanesa Konopka z klasy 2b1, Adam Ochman z klasy 1s/i oraz Dominik Kreczyński z klasy 1s/i.

ARBET – Pracodawca Przyjazny Szkole

ARBET – Pracodawca Przyjazny Szkole

 

23 maja 2018 r. siedmiu olsztyńskich pracodawców współpracujących ze szkołami zawodowymi odebrało w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym statuetkę „Pracodawca Przyjazny Szkole”. Prezydent Olsztyna podziękował w ten sposób  firmom, które wspierają szkoły w kształceniu zawodowym uczniów. W tym roku zostało uhonorowane statuetką przedsiębiorstwo ARBET INVESTMENT GROUP SP. Z.O.O., z którym nasza szkoła współpracuje od 2005 roku.

MISTRZOSTWA BURSY W PIŁCE PLAŻOWEJ

MISTRZOSTWA BURSY W PIŁCE PLAŻOWEJ

Wykorzystując  piękną aurę i doskonałą formę wychowanków  zorganizowaliśmy Mistrzostwa Bursy w Siatkówce Plażowej.

Po rozegraniu meczy punktowanych, finaliści wyzwali na pojedynek opiekunów i kibiców,  co skończyło się totalną porażką i kompromitacją J słabszych zawodników.

Siniaki i piach we włosach  świadczyły o ogromnej woli  walki i zaangażowaniu.

Szkolenie zawodowe Pfleiderer Polska Sp. z o.o.

Szkolenie zawodowe Pfleiderer Polska Sp. z o.o.

    W dniu 23 maja 2018 roku uczniowie kształcący się w zawodzie technik technologii drewna i stolarz uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu, które poprowadził trener ds. produktu HPL firmy Pfleiderer. W trakcie szkolenia uczniowie uzyskali informacje na temat:

Dominatorzy z Budowlanki

Dominatorzy z Budowlanki 

  Dwanaście zwycięskich drużyn z etapu rejonowego Mistrzost Pierwszej Pomocy PCK wzięło udział w etapie okręgowym. Mistrzostwa odbyły się 17 maja na Starym Mieście w Olsztynie.

Nasza drużyna w składzie: Bartek Zebzda (kapitan drużyny), Ela Szatkowska , Magda Moszczyńska , Adrian Szarnowski, Macin Piersa – najdokładniej i najsprawniej pokonała wszystkie stacje pozorowanych wypadków, zwyciężając w tych Mistrzostwach . Drużyna od dwóch lat jest najlepszą drużyną w naszym województwie. Na początku czerwca nasi uczniowie porównają swoje umiejętności z innymi na szczeblu centralnym w Rzeszowie. 

POLA NADZIEI – CARITAS ZSB

POLA NADZIEI – CARIAS ZSB

10 maja uczniowie ZSB zaangażowani w Szkolne Koło Caritas po raz kolejny stanieli na wysokości zadania. Zbiórka w olsztyńskich tramwajach została poświęcona  małym podopiecznym DZIECIĘCEGO HOSPICJUM w Olsztynie. Wszystkim osobom zaangażowanym w ten szlachetny czyn z całego serca dziękujemy. 

          Organizatorzy 

Harmonogram kwalifikacyjnego kursu zawodowego A.13 Wytwarzanie wyrobów stolarskich Stolarz symbol cyfrowy 752205 Edycja V (20.04.2018 – 28.04.2019)

   Harmonogram kwalifikacyjnego kursu zawodowego    A.13 Wytwarzanie wyrobów stolarskich Stolarz symbol cyfrowy 752205 Edycja V (20.04.2018-28.04.2019)   nr zjazdu terminy piątek 16:00-19:45 sobota 8:00-16:00 niedziela 8:00-16:00 1.         20-22. 04.2018r. Obrabiarki A.Sokołowska Rysunek zawodowy A.Sokołowska Technologia i materiałoznawstwo Ewa Florkowska – Hamera   2.         18-20.05.2018r. Obrabiarki A.Sokołowska Technologia i materiałoznawstwo Ewa Florkowska – […]