Za tydzień matura …

Za tydzień matura …

            27 kwietnia 2018 r.  w obecności grona pedagogicznego, młodszych koleżanek i kolegów, reprezentantów AK i  gości  ze szkoły w Chateroux   klasy: IV a, IV a/d, IV b i IV g/m pożegnały mury szacownej „Budowlanki”. Podczas uroczystego apelu nie mogło zabraknąć okolicznościowych przemówień, wręczania przez panią dyrektor Lidię Nowacką dyplomów i nagród rzeczowych wyróżniającym się w różnych dziedzinach uczniom oraz chwil autentycznego wzruszenia. Oczywiście wszyscy czekali też na tradycyjną Galę Złotych Skrzydeł i Złotych Rogów, by poznać, kto i za co w ostatnim czteroleciu został dostrzeżony przez konkursowe jury jako szczególnie barwna postać.

matura 2018

Od 4 maja 2018r. rozpoczyna się część pisemna egzaminu maturalnego według harmonogramu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej <<więcej informacji>>

Wycieczka do wytwórni betonów “Staniszewscy”

Wycieczka do wytwórni betonów “Staniszewscy”

26 kwietnia 2018r. uczniowie klas pierwszych uczących się w zawodzie technik budownictwa zwiedzili zaprzyjaźnioną wytwórnię betonów “Staniszewscy”. Mieli możliwość poznania procesu technologicznego wytwarzania mieszanki betonowej, nowoczesnych sposobów składowania i dozowania składników oraz rodzajów przeprowadzanych badań laboratoryjnych. Mieli możliwość przeprowadzenia badania wytrzymałości na ściskanie na próbkach betonowych w profesjonalnym laboratorium. Poza wytwarzaniem mieszanki betonowej firma “Staniszewscy” produkuje także bloczki betonowe, których wytwarzania proces poznali.

Oficjalne otwarcie lokum Rady Samorządu Uczniowskiego ZSB

Oficjalne otwarcie lokum Rady Samorządu Uczniowskiego ZSB

Dnia 25.04.2018 odbyła się miła impreza  otwarcia, długo wyczekiwanego, własnego lokum Rady Samorządu Uczniowskiego ZSB. Przedstawiciele Rady  przygotowali z tej okazji skromne przyjęcie dla Dyrekcji  i Grona  Pedagogicznego. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała pani Dyrektor  Lidia Nowacka.

Mamy nadzieję, że przytulne pomieszczenie będzie długo służyć kolejnym pokoleniom ZSB-usiów J i wykluwać będą się tam ciekawe pomysły i inicjatywy.

Pierwsze miejsce w XXVI Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

Pierwsze miejsce w XXVI Rejonowych  Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

  W czwartek 26kwietnia na terenie starego miasta w Olsztynie odbyły się XXVI Rejonowe Mistrzostwa    Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadgimnazjalnych. Do Mistrzostw przystąpiło 11 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z naszego rejonu. Uczestnicy musieli się uporać z rożnymi przypadkami losowymi jak na przykład wisielcem, zderzenie rowerzysty z przechodniem, , czy atak paniki męża kobiety w ciąży.

XVII Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy …

XVII Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy

Warmińsko – Mazurskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

 20 kwietnia 2018r. w Parku Naukowo – Technicznym w Olsztynie odbył się XVII Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Warmińsko – Mazurskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, podczas którego zostały przyznane nagrody uczniom z szkół ponadgimnazjalnych za szczególny wkład w rozwój zawodowy i rozwijanie zainteresowań budowlanych.

Warsztaty z zakresu projektowania obiektów architektury krajobrazu

Warsztaty z zakresu projektowania obiektów architektury krajobrazu

Grupa uczniów z klasy 3a2 w ramach programu Szkoła Partnerska Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego 24.04.2018 roku uczestniczyła w warsztatach  z zakresu projektowania obiektów architektury krajobrazu. Warsztaty odbyły się w pracowni komputerowej Katedry Architektury Krajobrazu, a poprowadził je dr inż. arch. kraj. Mariusz Antolak. Uczniowie zapoznali się z nowym oprogramowaniem służącym do projektowania komputerowego.

 

NAGRODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ FEDERACJI…

NAGRODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ

FEDERACJI STOWARZYSZEŃ NAUKOWO-TECHNICZNYCH NOT
w OLSZTYNIE

   W dniu 24 kwietnia 2018 roku w Domu Technika odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników
i wręczenia nagród w „Konkursie Prac i Projektów Praktycznych Uczniów Szkół Średnich”.

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

Finał akcji „Zawodowcy z Olsztyna”

Finał akcji „Zawodowcy z Olsztyna” 23 kwietnia w Hali Urania w Olsztynie odbył się 8- tygodniowy finał akcji „Zawodowcy z Olsztyna” , który zakończył się konkursem wiedzy o 8 olsztyńskich szkołach zawodowych. Do wygrania były cenne nagrody tj.: xbox 360, tablet, głośnik bezprzewodowy. Nasza szkoła przedstawiła swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019, która cieszyła […]

XLII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

XLII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W piątek 20 kwietnia 2018 r. odbyły się na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie XLII eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Architektura Krajobrazu. Tegoroczny poziom wiedzy i umiejętności teoretycznych
i praktycznych etapu okręgowego był bardzo wysoki.

 Nasze uczennice : Karolina Sulżycka (4a)  zajęła VIII miejsce, Michalina Jasińska XII miejsce.