Miesięczne Archiwum: Styczeń 2018

Informacje o kursach

Informacje o kursach

Informacje o kursach    1.INFORMACJE OGÓLNE  Kwalifikacyjny kurs zawodowy, to kurs prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji (K). Minimalna liczba godzin kształcenia...

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

 10 stycznia gościliśmy u siebie przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i rozmawialiśmy jak bezpiecznie poruszać sie po naszych  drogach. Dziękujemy za udostępnione filmy pokazujące jak postępować i czego się wystrzegać na naszych drogach oraz za miłą rozmowę.

Konkurs piosenki w bursie

Konkurs piosenki w bursie

Dnia 9 stycznia 2018 r. odbył się u nas kolejny już  konkurs piosenki. Mieliśmy okazję posłuchać najlepszych głosów w bursie. Wszyscy byli świetni! Gratulujemy wygranym oraz tym, których słyszeliśmy po raz pierwszy.

NOWOROCZNE SPOTKANIE KOŁA CARITAS

NOWOROCZNE SPOTKANIE KOŁA CARITAS

08 stycznia w sali 207 w ZSB odbyło się  NOWOROCZNE SPOTKANIE KOŁA CARITAS. Swoją obecnością zaszczyciła Dyrekcja ZSB w Olsztynie. Uroczystość została poświęcona podsumowaniu i  zwieńczeniu wspólnej pracy wolontariuszy w 2017 roku.

Szkolne Koło Caritas z dnia na dzień powiększa liczbę osób zaangażowanych w szlachetny i wyjątkowy akt pomocy najbardziej potrzebującym. Zebrane pieniądze podczas kwest zostały przekazane Hospicjum Caritas w Olsztynie. Dzięki współpracy  uczniów i nauczycieli ZSB zrefundowano zakup profesjonalnego sprzętu medycznego.

Przygotowania do studniówki

Przygotowania do studniówki

Zgodnie z tradycją organizowania niezapomnianego balu jakim jest studniówka, odbyły się zajęcia warsztatowe przygotowujące maturzystów do tej imprezy.

W dniu 3 stycznia 2018 roku dziewczęta z klas 4a, 4g/m i 4b uczestniczyły w pokazie makijażu, który zorganizowano w studium policealnym im. prof. Zbigniewa Religi.

 4 stycznia 2018 roku naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy „VIDO”, którzy zaprezentowali najnowsze trendy w męskich strojach galowych. W pokazie uczestniczyli uczniowie klas czwartych. Modelowy garnitur i dodatki zaprezentował Nasz absolwent Patryk Wołodkiewicz. Spotkania mają na celu pomoc tegorocznym maturzystom w przygotowaniu do studniówki.

Lekcja wychowania fizycznego na lodowisku

Lekcja wychowania fizycznego

na lodowisku 

 

W środę wybraliśmy się na lodowisko przy hali „Urania”. Okazało się, że tego dnia było uroczyste otwarcie lodowiska. Oprócz nas była ekipa telewizji Olsztyn. Mimo woli na krótką chwilę staliśmy się „gwiazdami telewizyjnymi”. Kilkoro z nas udzieliło wywiadów na temat spędzania czasu na lodowisku. Nasi koledzy z klasy Tomek Purzycki i Wiktor Hoffer fotografowali nasze zmagania z łyżwami i lodowiskiem. Mimo kilku upadków było to udane wyjście i czekamy na następne lekcje wychowania fizycznego na lodowisku.

Konkurs ,,Matematyka Wokół Nas” 2017

Konkurs ,,Matematyka Wokół Nas”

                 Od 1 grudnia 2017r do 15 grudnia 2017r odbył  się plastyczny konkurs matematyczny: ,, Matematyka Wokół Nas” dla klas pierwszych i drugich. Uczniowie wykonali  prace w formacie   A4  techniką dowolną ( liczył  się pomysł i wykonanie )  . Za najlepsze prace  uczniowie otrzymają  nagrody rzeczowe oraz ocenę z matematyki.

 

Skip to content