0 Comments

Zbiórka żywności

Zbiórka żywności

W dniach 8-9 grudnia 2017 r. nasi uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas wieli udział w akcji zbiórki żywności w sieciach sklepów Biedronka i Lidl. Szkolne Koło Caritas ZSB w Olsztynie zebrane artykuły spożywcze przekazało Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej Caritas w Olsztynie  oraz 42 osobom związanym z ZSB w postaci Siatek Miłosierdzia. Wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym w tę szlachetną akcję bardzo dziękujemy.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

0 Comments

Jasełka w Zespole Szkół Budowlanych

Jasełka
w Zespole Szkół Budowlanych

W ZSB w Olsztynie powróciła tradycja JASEŁEK Bożonarodzeniowych.  W przedstawienie Narodzenia Pańskiego było zaangażowanych osiemnaścioro uczniów z klas  1a/m, 1b/g, 2gd, 3a1, 4g/m. Uroczystości rozpoczęła się recytacją wiersza Karola Wojtyły ,,Pieśń poranna”, którą w mistrzowski sposób zaprezentował uczeń klasy IV g/m Mateusza Kania. Laureat tegorocznego Warmińskiego Konkursu Recytatorskiego w Lidzbarku Warmińskim. Szczególe podziękowania za nieocenioną pomoc w przygotowaniu rekwizytów składamy pani Beacie ze szkolnej biblioteki.

 

0 Comments

„CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ”

„CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ”

14 grudnia 2017 r. uczniowie klasy III gd uczestniczyli w wykładach i warsztatach przygotowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w ramach programu „CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ”. Wykłady dotyczyły etyki komunikacji, historii dyplomacji, wpływu mediów na politykę, źródeł przysięgi wojskowej, filozoficznej koncepcji szczęścia oraz koligacji rodzinnych w XIX-wiecznej Europie. Dowiedzieliśmy się także, jak spodnie „zbudowały” Amerykę oraz w jaki sposób dziecko uczy się języka.

0 Comments

ZŁOTY CERTYFIKAT DLA GEOOGRODU

ZŁOTY CERTYFIKAT  DLA GEOOGRODU

1 grudnia 2017 w  Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie odbyła się  uroczystość podsumowująca  II edycję konkurs CERTYFIKAT SZKOLNEGO OGRODU DYDAKTYCZNEGO.

Organizatorem konkursu jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, który przy realizacji Certyfikatu Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego korzysta z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

0 Comments

PIERNIKOWY WIECZÓR

PIERNIKOWY WIECZÓR

To magia świąt. Kiedy za oknem wieje wiatr szarpiąc gałęziami drzew, pada deszcz czy sypie śnieg i jest  zimno i nieprzyjemnie tak, że nie chce się wychodzić z domu, można dzień ten zaczarować i spędzić go miło i kolorowo.  I nam się to udało.