„ARCHITEKTURA, URBANISTYKA I NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W BUDOWNICTWIE”

„ARCHITEKTURA, URBANISTYKA I NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W BUDOWNICTWIE”

 

W dniu 24.05.2017r uczniowie klasy 1b1, realizujący innowację pedagogiczną „ARCHITEKTURA, URBANISTYKA I NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W BUDOWNICTWIE” w ramach realizacji zajęć
z przedmiotu „Elementy historii architektury”, wsparci uczniami z klasy 1a1, i 1b/u wzięli udział w wycieczce Reszel – Łężany. Mieli możliwość poznania historii czwartego pod względem wielkości w czasach średniowiecznych miasta Warmii – Reszla, zajrzenia do piwnic zamkowych gdzie ochotnicy dali się zakuć w dyby, a także wejść na zamkową wieżę widokową .

terminy rekrutacji 2017/2018

Terminy rekrutacji uczniów do klas pierwszych Technikum nr 4 i Branżowej Szkoły I stopnia nr 4  w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej na rok szkolny 2017/2018 Lp. Rodzaj czynności Termin w postępowaniu rekrutacyjnym Termin w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym 1. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z wymaganymi dokumentami. 4 maja-  9 czerwca […]

Dzień „Drzwi Otwartych” w ZSB

Dzień „Drzwi Otwartych” w ZSB

W sobotę 20 maja 2017 roku nasza szkoła otworzyła swoje drzwi przed gimnazjalistami i ich rodzicami.

            Pod opieką naszych uczniów oraz Zetbusia mieli szansę zwiedzić szkołę, warsztaty szkolne oraz bursę. Zapoznali się z ofertą kształcenia poprzez udział w grach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów ZSB. W trakcie imprezy odbyły się liczne pokazy umiejętności praktycznych, które wprowadziły kandydatów do Budowlanki w tajniki zawodów, w których mogą się u nas kształcić.

            Mamy nadzieję, że z naszymi gośćmi zobaczymy się już niedługo!

SILIKATY z Iławy.

SILIKATY z Iławy.

18 maja 2017r uczniowie klasy 1b1 i 1b/u- grupa budowlana- wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Zakładu Wapienno-  Piaskowego XELLA w Iławie. Celem wycieczki było zapoznanie się z procesem produkcji bloczków silikatowych SILKA, poznanie asortymentu produktów, ich cech technicznych  i sposobu  magazynowania.

Pierwsze miejsce w XXV Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

Pierwsze miejsce w XXV
Okręgowych  Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

 

 W czwartek 18 maja na terenie starego miasta w Olsztynie odbyły się XXV Okręgowe Mistrzostwa    Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadgimnazjalnych. Do Mistrzostw przystąpiło 13 zespołów reprezentujących zwycięzców w swoich rejonach. Uczestnicy musieli się uporać z rożnymi przypadkami losowymi jak na przykład obcięcie ręki siekierą, zderzenie rowerzysty z przechodniem, postrzelenie z broni palnej, czy utratę przytomności przez kobietę w ciąży.

1 B1 W Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

1 B1 W Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

 W dniu 25 kwietnia 2017 r uczniowie klasy 1 b1 w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej mieli przyjemność zwiedzić Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Zajęcia skierowane do młodzieży miały na celu głównie  poznanie architektury  ludowej przez pryzmat budownictwa na Warmii i Mazurach.  Uczniowie mieli możliwość nie tylko obejrzeć muzealne wystawy, ale także sprawdzić, jak działają poszczególne narzędzia i sprzęty, zobaczyć, jak w dawnych czasach uprawiano pole, ogród i opiekowano się zwierzętami. Mimo chłodnej aury, humory wszystkim dopisywały, a na podgrzanie atmosfery poznali jeszcze produkcję szkła w Hucie Szkła znajdującej się w sąsiedztwie Skansenu w Olsztynku.

Wycieczka dydaktyczna Szynaka Meble

Wycieczka dydaktyczna Szynaka Meble

 

     W dniu 9 maja 2017 roku uczniowie z klasy pierwszej patronackiej i grupa uczniów z klasy drugiej i trzeciej kształcących się w zawodzie technik technologii drewna, stolarz i technik architektury krajobrazu wyjechała na wycieczkę dydaktyczną na zaproszenie Firmy Szynaka Meble z siedzibą w Lubawie. W programie wycieczki zaplanowano zapoznanie się z technologią produkcji mebli z drewna i tworzyw płytowych w dwóch zakładach produkcyjnych znajdujących się w Lubawie.

REKRUTACJA DO BURSY 2019/2020

REKRUTACJA DO BURSY 2019/2020  06 maja 2019 roku rusza nabór do burs. Wnioski o przyjęcie do bursy oraz pozostałe dokumenty można pobrać na stronie: Øhttps://bursy-olsztyn.nabory.pl/  ØZSB Olsztyn w zakładce Bursa/Schronisko rekrutacja Øw sekretariacie szkoły   Więcej informacji odnośnie naboru można uzyskać telefonicznie: 89 527-67-92  Pozostałe dokumenty niezbędne do rekrutacji zostaną umieszczone  na stronie dnia 06 maja […]