Miesięczne Archiwum: Kwiecień 2017

Ostatni dzwonek 2017

Ostatni dzwonek 2017

            Gdy rozkwita śliwa na szkolnym dziedzińcu, to znak, że nadchodzi czas pożegnania klas maturalnych. Tak też było i w tym roku 28 kwietnia, mimo że aura nie rozpieszczała nas ostatnio. Śliwa zakwitła! Maturzyści radośni i pełni nadziei na pomyślne wyniki egzaminu maturalnego pożegnali się z murami ZSB.

 

Podsumowanie akcji honorowego oddawania krwi z 20 kwietnia 2017.

Podsumowanie akcji honorowego oddawania krwi z 20 kwietnia 2017.

W czwartek 20 kwietnia  w świetlicy szkolnej odbyła się druga zaplanowana  w tym roku akcja honorowego oddawania krwi. Jak zawsze odzew społeczności szkolnej na hasło oddajemy krew był bardzo duży. Zgłosiło się 40 potencjalnych dawców, z czego oddało 27 krwiodawców 12,150 litra krwi pełnej.

  Super Budowlanka.

Piknik dla gimnazjalistów

Piknik dla gimnazjalistów

W miniony wtorek w Parku Centralnym odbył się Piknik dla gimnazjalistów, podczas którego szkoły uczące młodzież zawodu mogły zaprezentować swoją ofertę edukacyjną.

ZSB w Olsztynie niewątpliwie przykuło uwagę gimnazjalistów instalacjami, reprezentującymi różnorodne kierunki kształcenia. Niektóre z nich budziły podziw ze względu na interdyscyplinarność kierunków, np. makieta domu jednorodzinnego i otaczający go ogród tradycyjny jak i ogród na dachu. Zainteresowaniem cieszyła się również konstrukcja dachu, którą młodzież mogła zdemontować i ponownie ułożyć pod czujnym okiem chłopców z budownictwa. Spora grupka gimnazjalistów zaglądała również do kącika geodezyjnego. 

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Dnia 24 kwietnia 2017 r. spotkaliśmy się w świetlicy bursy przy słodkim poczęstunku, żeby pożegnać naszych tegorocznych maturzystów. Były dyplomy i  podziękowania dla osób, które przez te wszystkie lata angażowały się w prace na rzecz bursy.

Uczniowie ZSB w Zakładzie Inżynierii Materiałów i Procesów …

Uczniowie ZSB w Zakładzie Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych
na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie

W dniu 19 kwietnia 2017r uczniowie klasy 2b/d wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych w Zakładzie Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych
na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Wykład oraz zajęcia
w laboratorium poprowadził  dr hab. inż. Marek Ciak, prof. UWM.

Budowlanka w Galerii Warmińskiej „Przysiądź z Budowlanką”

Budowlanka w Galerii Warmińskiej
„Przysiądź z Budowlanką”

 

 21 kwietnia 2017 r.  promowaliśmy  w Galerii Warmińskiej  naszą szkołę

 pod hasłem „Przysiądź z Budowlanką”. To już trzecia taka akcja.

   Uczniowie, wraz z nauczycielami, przygotowali ciekawą i kolorową prezentację kierunków kształcenia naszej szkoły w postaci wystawki prac oraz miniquizy dla odwiedzających Galerię  z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Budowlanka zwycięża w XXV Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

Budowlanka zwycięża
w XXV Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

 

Dnia 20 kwietnia razem z Bartkiem Zebzdą – naszym kapitanem, Adrianem Szarnowskim, Adrianem Jakończukiem i Marciem Piersą wzięliśmy udział w XXV Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadgimnazjalnych – etap rejonowy.
 Naszym opiekunem był pan Tomasz Zygnerski.

ALE BYŁO PYSZNIE! I ZDROWO!

ALE BYŁO PYSZNIE! I ZDROWO!

05.04.2017 w naszej bursie odbył się międzygrupowy konkurs kulinarny na najlepszą sałatkę. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu na temat zdrowego żywienia, który poprowadziła pani Grażyna Bobrzecka – wychowawca i dietetyk w jednej osobie.

Spacerkiem po Olsztynie ….

Spacerkiem po Olsztynie ….

 

10 kwietnia 2017 roku uczniowie ZSB zainteresowani historią Olsztyna oraz Warmii i Mazur mieli okazję zapoznać się z dziejami naszego regionu. Wędrując ulicami Olsztyna poznawali jego przeszłość. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z historią wzgórza, na którym usytuowana jest nasza szkoła. Dowiedzieli się dlaczego przed II wojną światową nazywało się ono Andreasberg (Andrzejowa Góra), skąd wzięła się nazwa ulicy Żołnierskiej, dlaczego wieża ciśnień nie pełni już swojej pierwotnej funkcji.

OLSZTYŃSKIE TARGI PRACY

OLSZTYŃSKIE TARGI PRACY

 

          11 kwietnia 2017 roku w naszej Szkole odbyły się Olsztyńskie Targi Pracy, których byliśmy współorganizatorem (wspólnie z Miejskim Urzędem Pracy w Olsztynie i Urzędem Pracy Powiatu Olsztyńskiego, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie oraz Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie). Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Olsztyna, Starosta Olsztyński i Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

WIZYTA STUDYJNA W LIPSKU

WIZYTA STUDYJNA W LIPSKU

W CENTRUM KSZTAŁCENIA KADR BUDOWLANYCH W SAKSONNI

             W dniach 2-6 kwietnia 2017 roku grupa sześciorga nauczycieli była z wizytą studyjną w Arwed Rossbach Schule w Lipsku. Celem wizyty było wypracowanie programu planowanej wymiany młodzieży między naszą szkołą i szkołą w Lipsku.

 

VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu Gdańsk 2017

VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu
Gdańsk 2017

            W dniach 6 – 7 kwietnia 2017 roku drużyna architektów krajobrazu z naszej szkoły wzięła udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Architekturze Krajobrazu, który odbył się w Gdańsku, w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych.

TYDZIEŃ TECHNICZNY 20-24 MARCA 2017…

TYDZIEŃ TECHNICZNY 20-24 MARCA 2017
KONKURSY ZAWODOWE Z UDZIAŁEM PRACODAWCÓW

 

 

„Konkurs Drzewiarzy”

  Zadaniem konkursowym było wykonanie złącza czopowego krytego. Uczestnicy konkursu musieli odczytać  informację z rysunku technicznego następnie wykonywali trasowanie, a na końcu przystąpili do obróbki ręcznej. Komisja konkursowa z udziałem pana Marcina Rynkowskiego kierownika Oddziału Firmy Lambud w Olsztynie oceniła wykonane przez uczniów prace przyznając kolejne miejsca.

 

Skip to content