Ostatni dzwonek 2017

Ostatni dzwonek 2017

            Gdy rozkwita śliwa na szkolnym dziedzińcu, to znak, że nadchodzi czas pożegnania klas maturalnych. Tak też było i w tym roku 28 kwietnia, mimo że aura nie rozpieszczała nas ostatnio. Śliwa zakwitła! Maturzyści radośni i pełni nadziei na pomyślne wyniki egzaminu maturalnego pożegnali się z murami ZSB.

 

Podsumowanie akcji honorowego oddawania krwi z 20 kwietnia 2017.

Podsumowanie akcji honorowego oddawania krwi z 20 kwietnia 2017.

W czwartek 20 kwietnia  w świetlicy szkolnej odbyła się druga zaplanowana  w tym roku akcja honorowego oddawania krwi. Jak zawsze odzew społeczności szkolnej na hasło oddajemy krew był bardzo duży. Zgłosiło się 40 potencjalnych dawców, z czego oddało 27 krwiodawców 12,150 litra krwi pełnej.

  Super Budowlanka.

Piknik dla gimnazjalistów

Piknik dla gimnazjalistów

W miniony wtorek w Parku Centralnym odbył się Piknik dla gimnazjalistów, podczas którego szkoły uczące młodzież zawodu mogły zaprezentować swoją ofertę edukacyjną.

ZSB w Olsztynie niewątpliwie przykuło uwagę gimnazjalistów instalacjami, reprezentującymi różnorodne kierunki kształcenia. Niektóre z nich budziły podziw ze względu na interdyscyplinarność kierunków, np. makieta domu jednorodzinnego i otaczający go ogród tradycyjny jak i ogród na dachu. Zainteresowaniem cieszyła się również konstrukcja dachu, którą młodzież mogła zdemontować i ponownie ułożyć pod czujnym okiem chłopców z budownictwa. Spora grupka gimnazjalistów zaglądała również do kącika geodezyjnego. 

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Dnia 24 kwietnia 2017 r. spotkaliśmy się w świetlicy bursy przy słodkim poczęstunku, żeby pożegnać naszych tegorocznych maturzystów. Były dyplomy i  podziękowania dla osób, które przez te wszystkie lata angażowały się w prace na rzecz bursy.