Miesięczne Archiwum: Marzec 2017

TYDZIEŃ TECHNICZNY 20-24 marca 2017r.

TYDZIEŃ TECHNICZNY 20-24 marca 2017r.

PONIEDZIAŁEK 20 marca 2017r.

    Od rana gościliśmy w szkole przedstawicieli firmy Blum Polska Sp. z o.o. Szkolenie rozpoczęło się od zapoznania młodzieży z ofertą produktową i charakterystyką firmy. W drugiej części spotkania odbyło się szkolenie praktyczne, które zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. Najbardziej aktywni mieli możliwość zamontowania prowadnic do szuflad i systemów podnośnikowych do frontów szafek górnych. Szkolący docenili zaangażowanie uczniów nagradzając ich upominkami.

Konkurs Prozawodowy dla Gimnazjalistów „Dobry Zawód Twoją Szansą” IV edycja

Konkurs Prozawodowy dla Gimnazjalistów
„Dobry Zawód Twoją Szansą”
IV edycja

          16 marca 2017  w naszej Szkole  odbyła się IV edycja Konkursu Prozawodowego dla Gimnazjalistów –  ,, Dobry Zawód Twoją Szansą”.

W konkursie wzięło udział piętnaście 2- osobowych  drużyn z  gimnazjów olsztyńskich: Nr 5, Nr 7, Nr 12, Nr 15, Nr 24 oraz z Gimnazjum w Dobrym Mieście, Gimnazjum w Węgoju i Gimnazjum w Durągu.

BUDOWLANKA TAŃCZY

BUDOWLANKA TAŃCZY

 

16.03.2017 w Naszej Szkole miało miejsce nietypowe wydarzenie.

Na sali gimnastycznej odbyła się nauka tańca marengo ze specjalnie zaproszonym gościem – Iwoną Szymańską – Pavlovic.

Nasi uczniowie chętnie brali udział w tej lekcji, pokazując przy tym ukryte talenty 🙂

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Międzynarodowy Konkurs  „Kangur Matematyczny” 

W dniu 16.03.2016  w   naszej szkole odbył  się Międzynarodowy Konkurs „Kangur  Matematyczny” , w którym udział brali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie. 

Dwudziestu dziewięciu uczniów Technikum Nr 4 przystąpiło do rozwiązania testu konkursowego  zawierającego po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.   

Innowacja pedagogiczna: „Architektura, Urbanistyka i…”

Innowacja pedagogiczna:
„Architektura, Urbanistyka i Nowoczesne Technologie w Budownictwie”
 

W dniu 15.03.2017r. uczniowie klasy I b1, w ramach innowacji pedagogicznej „Architektura, Urbanistyka i Nowoczesne Technologie w Budownictwie” zwiedzili gotycki Zamek warmińskiej kapituły katedralnej w Olsztynie. Zamek, poza najbardziej znaną tablicą doświadczalną Mikołaja Kopernika, zachowaną w krużgankach, kryje w swoich wnętrzach wiele niezwykle cennych i interesujących zabytków.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Nadanie nazwy grupie głazów narzutowych

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie
„Nadanie nazwy  grupie głazów narzutowych położonych u zbiegu ulicy Obiegowej i alei Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie”

 Podczas budowy ulicy Obiegowej, która zlokalizowana jest w sąsiedztwie Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie odkryte zostały głazy narzutowe, które obecnie stanowią  grupę głazów narzutowych. Grupa  tych głazów  jest ciekawym obiektem geologicznym – największy głaz to granitognejs z żyłą pegmatytową, pozostałe skały to: ortognejs,granit Siljan z Dalarna i rapakiwi z Wysp Alandzkich. Na ternie Pojezierza Mazurskiego eratyki to element naturalnego krajobrazu młodoglacjalnego.

konkurs-GŁAZY

PREZENTACJA    FORMULARZ   REGULAMIN                                    

Nasz człowiek w Ratuszu!

Nasz człowiek w Ratuszu!

 

            13.03.2017 r. odbyła się w Urzędzie Miasta inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Olsztyna, w której brała udział radna z Zespołu Szkół Budowlanych – Daria Barchańska z klasy 2gd. Na pierwszej sesji, z udziałem wiceprezydenta Olsztyna pana Jarosława Słomy oraz Przewodniczącej Rady Miasta Olsztyna pani Haliny Ciunel, przeprowadzono wybory do prezydium MRMO. Z dumą informujemy, że nasza przedstawicielka – Daria Barchańska została rzecznikiem prasowym Młodzieżowej Rady Miasta Olsztyna. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w reprezentowaniu młodego pokolenia!

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B – Wynalazczość

Olimpiada Innowacji Technicznych
i Wynalazczości  Blok B – Wynalazczość

W dniu 1 marca 2017r., w Zespole Szkół Licealnych w Morągu, odbyły się okręgowe eliminacje Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości  Blok B – Wynalazczość. Olimpiada składała się z 3 etapów: testu, zadań praktycznych oraz wynalazków.

Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 2017

Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 

 Jubileuszowa XXX edycja eliminacji okręgowych  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych  za nami. 4 marca 2017 roku w 12 okręgach przeprowadzone zostały eliminacje okręgowe. W roku szkolnym 2016/2017 udział w OWiUB zgłosiło
158 szkół z całej Polski a 2795 uczniów brało udział w eliminacjach szkolnych.

Skip to content