Wycieczka dydaktyczna klasy 2b/d i 3d na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Wycieczka dydaktyczna klasy 2b/d i 3d 
na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

W dniu 16 grudnia br. uczniowie klasy IIb/d i III a/d (grupa drogowa) udali się na wycieczkę dydaktyczną na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski. Celem był Wydział Mechaniczny, gdzie uczniowie obejrzeli bazę dydaktyczną wydziału. W trakcie wycieczki uczniowie zostali podzieleni na grupy, które  miały okazje zapoznać się z hamownią,  gdzie poznali  metody testowania silników spalinowych między innymi ich mocy i momentu obrotowego .

Dar serca!!!

Dar serca!!! 

Jak co roku, w Zespole Szkół Budowlanych Samorząd Uczniowski przeprowadził charytatywną akcję „Dar serca”.

Zbierano żywność, słodycze, upominki przeznaczone dla dzieci i rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Zebrane dary przekazano na rzecz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!!!

 

 

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK 

Dnia 16 grudnia 2016 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie odbyła się XXIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika. Oczywiście, jak co roku wzięliśmy w niej udział. Reprezentowała nas Julia Kłosowska, której towarzyszyła z gitarą i śpiewem  Sandra Gotszlik. Dziewczęta wykonały dwa utwory – „Wigilijną cichą nocą” oraz  „W żłobie leży”. Mieliśmy okazję posłuchać pięknych wykonań i poczuć atmosferę świąt.

” Poznaj swoje prawa w pracy” 2016

” Poznaj swoje prawa w pracy” 

 

W tegorocznym konkursie Państwowej Inspekcji Pracy  ” Poznaj swoje prawa w pracy” w eliminacjach okręgowych  wzięło udział dwóch uczniów: Krzysztof Kibitlewski z klasy 3b oraz Mateusz Kania z klasy III g/m.

W eliminacjach okręgowych wzięło udział 50 uczniów z naszego regionu, z pośród których wyłoniono trzech reprezentantów naszego regionu na eliminacje centralne. Nasi przedstawiciele  w tegorocznej edycji konkursu uzyskali tytuł  uczestnika.