Miesięczne Archiwum: Grudzień 2016

Wycieczka dydaktyczna klasy 2b/d i 3d na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Wycieczka dydaktyczna klasy 2b/d i 3d 
na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

W dniu 16 grudnia br. uczniowie klasy IIb/d i III a/d (grupa drogowa) udali się na wycieczkę dydaktyczną na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski. Celem był Wydział Mechaniczny, gdzie uczniowie obejrzeli bazę dydaktyczną wydziału. W trakcie wycieczki uczniowie zostali podzieleni na grupy, które  miały okazje zapoznać się z hamownią,  gdzie poznali  metody testowania silników spalinowych między innymi ich mocy i momentu obrotowego .

Dar serca!!!

Dar serca!!! 

Jak co roku, w Zespole Szkół Budowlanych Samorząd Uczniowski przeprowadził charytatywną akcję „Dar serca”.

Zbierano żywność, słodycze, upominki przeznaczone dla dzieci i rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Zebrane dary przekazano na rzecz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!!!

 

 

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK 

Dnia 16 grudnia 2016 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie odbyła się XXIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika. Oczywiście, jak co roku wzięliśmy w niej udział. Reprezentowała nas Julia Kłosowska, której towarzyszyła z gitarą i śpiewem  Sandra Gotszlik. Dziewczęta wykonały dwa utwory – „Wigilijną cichą nocą” oraz  „W żłobie leży”. Mieliśmy okazję posłuchać pięknych wykonań i poczuć atmosferę świąt.

” Poznaj swoje prawa w pracy” 2016

” Poznaj swoje prawa w pracy” 

 

W tegorocznym konkursie Państwowej Inspekcji Pracy  ” Poznaj swoje prawa w pracy” w eliminacjach okręgowych  wzięło udział dwóch uczniów: Krzysztof Kibitlewski z klasy 3b oraz Mateusz Kania z klasy III g/m.

W eliminacjach okręgowych wzięło udział 50 uczniów z naszego regionu, z pośród których wyłoniono trzech reprezentantów naszego regionu na eliminacje centralne. Nasi przedstawiciele  w tegorocznej edycji konkursu uzyskali tytuł  uczestnika.

 

KOLACJA WIGILIJNA

KOLACJA WIGILIJNA

Zgodnie z tradycją w naszej bursie odbyła się  Kolacja Wigilijna. Organizatorzy uroczystości zadbali o wyjątkowy klimat uroczystości. Ozdobione choinki, lampiony, stoły nakryte białymi obrusami, a na stołach: opłatek, stroiki świąteczne, świece i dania wigilijne – to czekało na uczestników.

KOLACJA WIGILIJNA

KOLACJA WIGILIJNA

Zgodnie z tradycją w naszej bursie odbyła się  Kolacja Wigilijna. Organizatorzy uroczystości zadbali o wyjątkowy klimat uroczystości. Ozdobione choinki, lampiony, stoły nakryte białymi obrusami, a na stołach: opłatek, stroiki świąteczne, świece i dania wigilijne – to czekało na uczestników.

„Kosztorysowanie w zamówieniach publicznych”

„Kosztorysowanie w zamówieniach publicznych”

W czwartek 15 grudnia uczniowie klas 4a/b i 3b uczestniczyli w wykładzie „Kosztorysowanie w zamówieniach publicznych”. Zajęcia poprowadził doświadczony kosztorysant – prodziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, –  dr inż. Jacek Zabielski. Zajęcia miały na celu przedstawić zagadnienia kosztorysowe w świetle zamówień publicznych na przykładzie miasta Olsztyn. Przykładem takiej planowanej inwestycji jest modernizacja, sąsiadującej ze szkołą, Hali Urania.

Olsztyn – Kaliningrad 2016/2017

Olsztyn – Kaliningrad
2016/2017

Celem konkursu matematycznego jest popularyzowanie matematyki, pokazywanie jej piękna poprzez rozwiązywanie niestandardowych problemów ,rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów matematyką oraz wspieranie ich uzdolnień  ,a także rozwój kontaktów między uczniami z Kaliningradu i Olsztyna. Konkurs kierowany jest do uczniów 9-10 klasy szkół Kaliningradu i 1-2 klasy szkół ponadgimnazjalnych Olsztyna.

Świąteczne Karaoke

Świąteczne Karaoke  

7 grudnia 2016r. odbyło się w naszej bursie kolejne spotkanie karaoke. Tym razem poświęcone kolędom i piosenkom świątecznym. I tym razem nie brakowało chętnych do wspólnego śpiewania. Można było sprawdzić swoje zdolności wokalne i poczuć się, jak gwiazda estrady. Do wspólnego śpiewania dołączyli także wychowawcy. 

Podsumowanie działań w zakresie projektu Dom Mendelsohna miejsce na architekturę

Podsumowanie działań w zakresie projektu
Dom Mendelsohna miejsce na architekturę

W dniu 08.12.2016r w Domu Mendelsohna spotkali się przedstawiciele klas: Ia/m, 2b/d oraz 3b w celu podsumowania działań w zakresie projektu –  Dom Mendelsohna miejsce na architekturę. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektowanie własnego miasta, uwzględniając potrzeby mieszkańców.

MIKOŁAJKI

MIKOŁAJKI  

Dnia 6 grudnia 2016 r. odwiedził bursę Święty Mikołaj, przyniósł wszystkim słodkie prezenty. Niektórzy mieli szczęście wylosować bilety do kina.

GOŚCIE Z NIEMIEC

GOŚCIE Z NIEMIEC

   Od 5 do 6 grudnia br. gościliśmy w naszej szkole dyrektora i dwoje nauczycieli z Arwed Rossbach Schule w Leipzig (Lipsku) Niemcy. W czasie krótkiego pobytu w Olsztynie delegacja zapoznała się warunkami nauki w szkole i na warsztatach szkolnych. Mieliśmy też okazję do zaprezentowania ciekawych miejsc związanych z historią Olsztyna.

Happening „ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS”

Happening „ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS”

 

W dniu 1 grudnia 2016 r.  młodzież z Bursy nr 4 uczestniczyła w happeningu zorganizowanym przez Grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie. Happening odbył się z okazji obchodów Światowego Dnia Walki z Aids na terenie Starego Miasta w Olsztynie. Młodzież została zapoznana z tematyką HIV/AIDS.

Skip to content