Wizyta w Medyku

Wizyta w Medyku

Na zaproszenie Internatu Zespołu Szkół Policealnych w im. Zbigniewa Religi w Olsztynie, część   młodzieży z  naszej bursy uczestniczyła w spotkaniu, które odbyło się 24.11. 2016 r. zorganizowanym z okazji Święta 11 Listopada.

SPOTKANIE POETYCKIE

SPOTKANIE POETYCKIE

23.11.2016r. w bursie odbyło się spotkanie autorskie z poetką Hanną Brakoniecką. W spotkaniu uczestniczyła grupa wychowanków zainteresowanych poezją, którzy sami próbują swoich sił w twórczości poetyckiej. Pani Brakoniecka opowiadała o  swoich pomysłach, które wykorzystuje w swojej poezji oraz czytała swoje małe formy literackie. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze i wzbudziło wiele miłych emocji. Na zakończanie młodzież  ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia i podziękowała pani Brakonieckiej za ciekawie spędzony czas.

MECZ Z BURSĄ NR 3

MECZ Z BURSĄ NR 3 

W  dniu 24 listopada odbył się  mecz towarzyski piłki  siatkowej wychowanków naszej bursy z wychowankami Bursy Nr 3. Wynik nie był dla Nas najkorzystniejszy ale czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie  🙂

Targi Energy Expo Arena

Targi  Energy Expo Arena

   Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w II edycji Targów Energy Expo Arena w Ostródzie. Wiodącym tematem targów była energooszczędność w budownictwie, odnawialne źródła energii, budownictwo pasywne.  Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko prezentujące małą architekturę z automatycznym sprzętem ładowania urządzeń mobilnych i turystycznych podczas odpoczynku oraz  rozwiązania budownictwa energooszczędnego, konstrukcja domów drewnianych.

Harmonogram kursu A.13. Wytwarzanie wyrobów stolarskich (25.11.2016- 26.11.2017)

Harmonogram kursu A.13. Wytwarzanie wyrobów stolarskich (25.11.2016- 26.11.2017) Zjazd Termin Godz. Zajęcia Liczba godzin Prowadzący       (gr. I/gr.II)   1.        25.11.2016 1600-1945 Zajęcia praktyczne cnc/renowacja (IIgr/Igr)-warsztaty 5 AK/AD       2.        2.12.2016 1515-2030 Zajęcia praktyczne – warsztaty 7 JS/SP   3.12.2016 800-1600 Zajęcia praktyczne – warsztaty 10 SP/HĆ     […]

Konkurs czytelniczy “Harry Potter wiecznie żywy”

Konkurs czytelniczy
“Harry Potter wiecznie żywy”

21.11.2016 r. odbył się konkurs czytelniczy “Harry Potter wiecznie żywy”.
Konkurs został przygotowany przez panie z biblioteki szkolnej.
Uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością wszystkich części „Harrego Pottera”, umiejętnością czytania ze zrozumieniem, argumentowaniem oraz wyszukiwaniem informacji z tekstu.

Jarosław Strzelecki dr filozofii z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Zespole Szkół Budowlanych

Jarosław Strzelecki dr filozofii z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego
 w Zespole Szkół Budowlanych

21 listopada 2016r. w naszej szkole gościł Jarosław Strzelecki dr filozofii z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Na wstępie prelekcji zapoznał młodzież z pojęciem filozofii oraz teoriami znanych filozofów i ich znaczeniu we współczesnym świecie. Filozof przedstawił także młodzieży pouczające informacje o podziale logicznym. Uczniowie zapoznali się także ze znaczeniem znaku. Poznali rodzaje znaków i dowiedzieli się, że najważniejsze jest, aby  znać jego rolę i to co on wskazuje.

Wycieczka dydaktyczna klasy 3b na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski.

Wycieczka dydaktyczna klasy 3b
na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski.

W dniu 22 listopada br. uczniowie klasy 3 b  udali się na wycieczkę dydaktyczną na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski. Uczniowie odwiedzili Wydział Nauk Technicznych, gdzie obejrzeli bazę dydaktyczną wydziału. W trakcie wycieczki uczniowie zostali podzieleni na grupy, które wykonywały zadania takie jak:

TERMINY KONSULTACJI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

TERMINY KONSULTACJI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie   Zespół Przedmiotów Matematyczno – Przyrodniczych Zespół Wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa Zespół Przedmiotów Humanistycznych Zespół Przedmiotów Architektury Krajobrazu i Geodezji Zespół Przedmiotów Budowlanych i Drzewnych    

Zespół Przedmiotów Matematyczno – Przyrodniczych

Zespół Przedmiotów Matematyczno – Przyrodniczych  Propozycja  zajęć pozalekcyjnych w roku szkol. 2016/2017 L.p Nauczyciel Przedmiot Dzień tygodnia Rodzaj zajęć Godziny konsultacji Numer sali 1. Wioletta  Brzezińska matematyka wtorek zajęcia  wyrównawcze z matematyki dla maturzystów z poziomu rozszerzonego   1505-1550 211 2. Agnieszka  Grzegorzewska biologia środa zajęcia  wyrównawcze z  biologii 1505-1550 116 3. Ewa Florkowska  – […]