DZIEŃ CHŁOPAKA I POWITANIE NOWYCH MIESZKAŃCÓW

DZIEŃ CHŁOPAKA
I POWITANIE NOWYCH MIESZKAŃCÓW

W dniu 28 września 2016 r. świętowaliśmy w naszej bursie DZIEŃ CHŁOPAKA oraz powitaliśmy nowych mieszkańców. Jury wybrało misterów bursy w różnych kategoriach. Wszyscy dostali słodki upominek.

Europejska Noc Naukowców Fusion 2 Night 3 ad grupa technik drogownictwa

Europejska Noc Naukowców  Fusion 2 Night
3 ad grupa technik drogownictwa na warsztatach w Planecie 11.

W dniu 30.09.2016 r. klasa 3 ad grupa technik drogownictwa, w ramach 11 edycji Europejskiej Nocy Naukowców Fusion 2 Night, uczestniczyła w warsztatach w Planecie 11.

W nawiązaniu do oceny stanu nawierzchni uczniowie zapoznali się z metodą animacyjną wykonywania zdjęć i prezentowania ich w formie filmu.

Uczniowie ZSB w projekcie: „Dom Mendelsohna – Miejsce na architekturę 2016”

Uczniowie ZSB w projekcie:
 „Dom Mendelsohna – Miejsce na architekturę 2016”

W dniach 28-29.09.2016r. wybrani uczniowie klas:  II b/d, III b i I a/m wzięli udział w pierwszym etapie  projektu: „Dom Mendelsohna – Miejsce na architekturę 2016”. Projekt realizowany jest przez Fundację BORUSSIA , dzięki wsparciu  finansowemu Goethe – Institut w Warszawie. Przewidziane  są  cztery spotkania /wykład + warsztaty/, podczas których uczniowie będą pogłębiać wiedzę z zakresu architektury i urbanistyki miast.

77 rocznica powstania Służby Zwycięstwu Polski

77 rocznica powstania  Służby Zwycięstwu Polski

27 września 2016 roku obchodziliśmy 77 rocznicę powstania Służby Zwycięstwu Polski oraz Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji gościliśmy w szkole przedstawicieli naszego Patrona – Żołnierzy Armii Krajowej ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warmińsko – Mazurski.

„Wyprawka dla Żaka”

„Wyprawka dla Żaka”

Od dwóch tygodni trwa akcja Polskiego Czerwonego Krzyża „Wyprawka dla Żaka”, która jest wspierana przez uczniów naszej szkoły.
Uczniowie:  Paweł Sidor, Adrian Witkowski, Ela Szatkowska, Aleksandra Pilarczyk, Joanna Rutkowska, Jakub Wenta, Sebastian Berg, Aleksandra Antczak, Wiktoria Modzelewska  w weekendy zbierali pieniądze i przybory szkolne w sklepach „Żabka” i „Intermarche”.

Wycieczka do TPA Sp. z o.o.

Wycieczka do TPA Sp. z o.o.

Dzięki uprzejmości mgr inż. Sebastiana Witczaka członka Zarządu/Dyrektora ds. Technicznych firmy TPA Sp. z o.o. ul. Parzniewska 8, 05-800 Pruszków/Polska uczniowie klas drogowych mieli możliwość bezpłatnego wyjazdu do siedziby firmy specjalizującej się w wytwarzaniu mieszanek mineralno – asfaltowych, badaniach laboratoryjnych kruszyw, betonów oraz mieszanek mineralno – asfaltowych.

Dzień Budowlanych w naszej szkole.

Dzień Budowlanych w naszej szkole.

    Z okazji Dnia Budowlanych rozstrzygnięty został ogłoszony w telegraficznym skrócie Konkurs na najciekawszy strój promujący zawód,  którego  uczą sie uczniowie klas budowlanych.
Dodatkowo uczestnicy musieli wykazać się refleksem, szybkością w odnajdywaniu informacji związanych z budownictwem na terenie szkoły, znajomością topografii szkoły, znajomością narzędzi i materiałów budowlanych. Uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.  Również z tej okazji w holu głównym została zaprezentowana wystawa pt. „Inżynierowie czterech stron świata”.

reg

REGULAMIN REGULAMIN ….. w kilku krokach KROK 1 Przebierz się w strój charakteryzujący zawód budowlany, którego się uczysz i zgłoś swój udział w konkursie 26 września 2016r. w sali 26 godz. 8.45. KROK 2 Zgłoś się do pokoju pani pedagog Tomiry Puciło i odbierz nr startowy. KROK 3 Wylosuj pytanie dot. budownictwa w sali nr […]

Uczniowie I a/m na wycieczce w SZYNAKA MEBLE

Uczniowie I a/m na wycieczce w
SZYNAKA MEBLE

W dniu 9 września 2016 r. uczniowie klasy I a/m wyjechali na wycieczkę dydaktyczną do Iławy. Był to wyjazd na specjalne zaproszenie prezesa Szynaka Meble, Pana Jana Szynaka, gdyż klasa ucząca się technik technologii drewna jest klasą patronacką jego zakładu. W programie wycieczki było zwiedzanie Zakładu Meblarskiego Szynaka Meble z uwzględnieniem procesów produkcji i obróbki drewnianych elementów meblarskich.