DZIEŃ CHŁOPAKA I POWITANIE NOWYCH MIESZKAŃCÓW

DZIEŃ CHŁOPAKA
I POWITANIE NOWYCH MIESZKAŃCÓW

W dniu 28 września 2016 r. świętowaliśmy w naszej bursie DZIEŃ CHŁOPAKA oraz powitaliśmy nowych mieszkańców. Jury wybrało misterów bursy w różnych kategoriach. Wszyscy dostali słodki upominek.

Europejska Noc Naukowców Fusion 2 Night 3 ad grupa technik drogownictwa

Europejska Noc Naukowców  Fusion 2 Night
3 ad grupa technik drogownictwa na warsztatach w Planecie 11.

W dniu 30.09.2016 r. klasa 3 ad grupa technik drogownictwa, w ramach 11 edycji Europejskiej Nocy Naukowców Fusion 2 Night, uczestniczyła w warsztatach w Planecie 11.

W nawiązaniu do oceny stanu nawierzchni uczniowie zapoznali się z metodą animacyjną wykonywania zdjęć i prezentowania ich w formie filmu.

Uczniowie ZSB w projekcie: „Dom Mendelsohna – Miejsce na architekturę 2016”

Uczniowie ZSB w projekcie:
 „Dom Mendelsohna – Miejsce na architekturę 2016”

W dniach 28-29.09.2016r. wybrani uczniowie klas:  II b/d, III b i I a/m wzięli udział w pierwszym etapie  projektu: „Dom Mendelsohna – Miejsce na architekturę 2016”. Projekt realizowany jest przez Fundację BORUSSIA , dzięki wsparciu  finansowemu Goethe – Institut w Warszawie. Przewidziane  są  cztery spotkania /wykład + warsztaty/, podczas których uczniowie będą pogłębiać wiedzę z zakresu architektury i urbanistyki miast.

77 rocznica powstania Służby Zwycięstwu Polski

77 rocznica powstania  Służby Zwycięstwu Polski

27 września 2016 roku obchodziliśmy 77 rocznicę powstania Służby Zwycięstwu Polski oraz Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji gościliśmy w szkole przedstawicieli naszego Patrona – Żołnierzy Armii Krajowej ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warmińsko – Mazurski.

„Wyprawka dla Żaka”

„Wyprawka dla Żaka”

Od dwóch tygodni trwa akcja Polskiego Czerwonego Krzyża „Wyprawka dla Żaka”, która jest wspierana przez uczniów naszej szkoły.
Uczniowie:  Paweł Sidor, Adrian Witkowski, Ela Szatkowska, Aleksandra Pilarczyk, Joanna Rutkowska, Jakub Wenta, Sebastian Berg, Aleksandra Antczak, Wiktoria Modzelewska  w weekendy zbierali pieniądze i przybory szkolne w sklepach „Żabka” i „Intermarche”.