„Na świadectwach wzbici w radość”

„Na świadectwach wzbici  w radość”

„Na świadectwach wzbici  w radość” – te słowa z wiersza Juliana Przybosia mogli po uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016  i po spotkaniach w klasach z wychowawcami wykrzyknąć uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie. 

Podsumowanie XXIX edycji konkursu „Mój las” w Nadleśnictwie Spychowo

Podsumowanie XXIX edycji konkursu
„Mój las” w Nadleśnictwie Spychowo

 

Uczniowie z klasy 1 b/d Natalia Tobolska i Paweł Sławiński zostali zaproszeni na podsumowanie XXIX edycji konkursu „Mój las”. Natalia zajęła I miejsce, Paweł – II miejsce w IV kategorii wiekowej za przygotowanie prac  pt. „Las – moja naturalna siłownia”.

Wycieczka integracyjno – dydaktyczna do Gdańska – Gdyni.

Wycieczka integracyjno – dydaktyczna
 do Gdańska – Gdyni.
 

W dniu 16 czerwca 2016 roku uczniowie klas I b/d, I gd i II b wzięli udział w wycieczce integracyjno – dydaktycznej do Gdańska – Gdyni.

Zgodnie z programem zwiedzili Muzeum Solidarności w Gdańsku, gdzie przewodnikiem był świadek tamtych wydarzeń. Uczniowie mogli poczuć się jak stoczniowcy – przejść przez bramę Stoczni Gdańsk, być w sali przesłuchań,  czy zasiąść przy okrągłym stole.

Edukacyjna wyprawa do świata Alzheimera i współczesnych uzależnień

 Edukacyjna wyprawa do świata Alzheimera
i współczesnych uzależnień

3 czerwca 2016 r. piętnastoosobowa grupa  uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie wraz z opiekunem uczestniczyła w nieodpłatnym spotkaniu poświęconym dwóm najbardziej aktualnym problemom cywilizacyjnym ˗ chorobie Alzheimera oraz uzależnieniom, zorganizowanym przez Fundację na rzecz rozwoju i integracji TARCZA w Olsztynie w Centrum Alzheimera „Dar Serca” w Olsztynie prowadzonym przez Stowarzyszenie Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego HELPER.

I niestety nadszedł koniec…

I niestety nadszedł koniec…

 Za nami wiele dni pracy – ciekawej, inspirującej i rozwijającej, bo przecież tak wiele się nauczyliśmy.

W dniu dzisiejszym zakończył się kilkumiesięczny projekt „O Warmio moja miła – ocalić od zapomnienia”.

Uczniowie ZSB na międzynarodowym festiwalu kwiatów w Pietra Ligure we Włoszech

Uczniowie ZSB na międzynarodowym festiwalu kwiatów
w Pietra Ligure we Włoszech

 

W czerwcu (9.06-12.06) uczniowie kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu w Zespole Szkół Budowlanych, na zaproszenie Biura Promocji Urzędu Miasta Olsztyna, wzięli udział w  międzynarodowym festiwalu kwiatów odbywającym się we włoskim miasteczku Pietra Ligure.

Mieszkańcy Bursy Nr 4 i „Alicja po drugiej stronie lustra”

Mieszkańcy Bursy Nr 4
i „Alicja po drugiej stronie lustra”

 

W dniu 08.06.2016 r., z okazji Dnia Dziecka, w duuużym gronie wybraliśmy się do kina Helios na film pt. „Alicja po drugiej stronie lustra”. Humory dopisywały, niestraszna nam była nawet burzowa aura w drodze do kina 🙂 Przyjemnie było zanurzyć się w świat baśni, towarzyszyć Alicji w ratowaniu jej przyjaciela, Kapelusznika, podróżować z nią w czasie i podzielać jej życiowe motto: „Nie ma słowa niemożliwe”.

KONKURS ,, MATEMATYKA WOKÓŁ NAS”

 

KONKURS ,, MATEMATYKA WOKÓŁ NAS”

 

 9  czerwca 2016r odbył  się  drużynowy  konkurs  matematyczny dla klas pierwszych  „Matematyka wokół nas”. Celem konkursu jest nie tylko pokazanie  korelacji matematyki z innymi przedmiotami, ale również  dobra zabawa .

Konkurs składa się z dwóch części: w pierwszej części biorą udział wszystkie drużyny, do drugiej, czyli finału, przechodzą dwie drużyny z największą liczbą punktów.  Każda grupa otrzymała  do rozwiązania rebusy,  hasła, tangramy i zagadki logiczne.