Uczniowie ZSB przed wyjazdem na międzynarodowy konkurs florystyczny we Włoszech

 Uczniowie ZSB
przed wyjazdem
na międzynarodowy konkurs florystyczny
we Włoszech
 

Nasza szkoła została wybrana do promowania Olsztyna na międzynarodowym konkursie florystycznym, który odbędzie się w miejscowości Pietra Ligure we Włoszech.
Zadanie nie jest proste, gdyż trzeba ułożyć dywan o powierzchni 18 metrów kwadratowych z płatków kwiatów! Tematyka dowolna, więc jak na przedstawicieli Warmii i Mazur przystało, wybraliśmy wizerunek Kopernika i nieodłączny układ planetarny, zatopiony w krajobrazie wiejskim, z którego jesteśmy bardzo dumni.

Szkolenie zawodowe Xella Polska

Szkolenie zawodowe Xella Polska Sp.z.o.o.

 

 

      W dniu 10 maja 2016r. młodzież z klasy IIb kształcąca się w zawodzie technik budownictwa uczestniczyła w praktycznym szkoleniu zawodowym organizowanym w ramach programu edukacyjnego Akademia Murowania Ytong-Silka. Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy i umiejętności na temat nowoczesnych materiałów budowlanych i technik murowania. Dziękujemy doradcy-instruktorowi firmy za przeprowadzenie specjalistycznego szkolenia, ukończenie którego zostanie potwierdzone certyfikatem umiejętności zawodowych.

Szkolenie zawodowe dla „drzewiarzy”

Szkolenie zawodowe dla „drzewiarzy”

 W dniu 11 maja 2016r. po raz kolejny gościliśmy technologa firmy Ottimo Systems, który w bardzo interesujący sposób przekazał młodzieży, kształcącej się w zawodzie stolarz i technik technologii drewna, informacje na temat nowoczesnych środków do wypełniania i retuszu wszelkiego rodzaju ubytków, zarysowań, pęknięć i wgnieceń, powstałych na elementach wyrobów z drewna i tworzywach płytowych. Młodzież z zainteresowaniem słuchała wykładu, obserwowała sposoby  naprawy demonstrowane przez prowadzącego, a następnie  praktycznie próbowała swoich umiejętności naprawiając różne uszkodzenia.  Niektórzy uczniowie wykazali się talentem  w tym zakresie. 

GEOLOGICZNE KONKURSY FOTOGRAFICZNE

GEOLOGICZNE KONKURSY FOTOGRAFICZNE

 

„Wykorzystanie skał w budownictwie dawnym i współczesnym
na Warmii i Mazurach”

  „Krajobraz polodowcowy Warmii i Mazur”

 

 

Celem głównym konkursu jest zwrócenie uwagi na: 

§  piękno przyrody młodoglacjalnej regionu ( pierwszy temat), 

§  dostrzeżenie powiązań budowy geologicznej z wykorzystywanymi materiałami budowlanymi (drugi temat).

Nasi uczniowie na V Międzynarodowym Workshopie Budowlanym w Karnitach

Nasi uczniowie na
V Międzynarodowym Workshopie Budowlanym
w Karnitach

 

 

   W dniach 29 maja do 5 czerwca 2016 odbędzie się V Międzynarodowy Workshop Budowlany z udziałem młodzieży z Rosji-Kaliningradu, Niemiec- Lipska i Polski- Olsztyna. Spotkanie młodzieży odbywać się będzie w Karnitach na terenie kompleksu pałacowego Zamek Karnity. W czasie spotkania są zaplanowane wspólne prace – zadania do realizacji: