Miesięczne Archiwum: Kwiecień 2016

Dzień Otwarty 29 kwiecień 2016r.

Dzień Otwarty
29 kwiecień 2016r.

 

          29 kwietnia przed Gimnazjalistami ich Rodzicami oraz Opiekunami otworzyła drzwi nasza Szkoła!

harmonogram matura 2016 technikum

harmonogram matura 2016 technikum

Harmonogram pisemnego egzaminu MATURA 2016 w Technikum Nr 4 w Olsztynie Lp. DATA/DZIEŃ PRZEDMIOT SALA ILOŚĆ ZDAJĄCYCH 1 4. 05 2016 r. Środa godz. 900 Język polski   2  ...

Pożegnaliśmy uczniów klas IV „Ostatni dzwonek 2016”

Pożegnaliśmy uczniów klas IV
„Ostatni dzwonek 2016”

29 kwietnia 2016 r. pożegnaliśmy maturzystów sześciu klas: technik budownictwa, drogownictwa, geodezji, architektury krajobrazu i technik technologii drewna. Pani Dyrektor, Anida Samoraj, wręczając dyplomy i nagrody wyróżniającym się uczniom, z uznaniem mówiła o osiągnięciach nagrodzonych w różnych dziedzinach. Dwóch najlepszych uczniów szkoły, którzy zasłużyli się nie tylko wysoką średnią ocen, ale także dodatkowymi działaniami w obszarze zawodowym i społecznym, poza dodatkowymi nagrodami, otrzymało tablety.

Dzień Ziemi 2016

Dzień Ziemi 2016 

                      W środę 27 kwietnia 2016 podsumowaliśmy szkolne działania związane z obchodami Dnia Ziemi.

Obchody Dnia Ziemi rozpoczęliśmy od prelekcji p.t. „Wypalaniu traw mówimy NIE”, skierowanej do uczniów klas pierwszych Technikum Nr 4. Prelegentem był uczeń klasy I b/d Bartek Zebzda – członek Ochotniczej Straży Pożarnej. Drugim elementem obchodów była zbiórka elektrośmieci, przeprowadzona 20 kwietnia. Uczniowie zebrali 200 kg elektrośmieci. W piątek 22 kwietnia trzyosobowe zespoły z klas pierwszych technikum przystąpiły do konkursu plastycznego „Olsztyn – miastem bez emisji”.

KONKURS PRAC I PROJEKTÓW PRAKTYCZNYCH UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

KONKURS PRAC I PROJEKTÓW

PRAKTYCZNYCH UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH          

Warmińsko – Mazurska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Olsztynie wraz z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie oraz pod patronatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie każdego roku ogłaszają KONKURS PRAC I PROJEKTÓW PRAKTYCZNYCH UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH oraz „MŁODY INNOWATOR”. 

W dniu 26.04.2016r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród, gdzie licznie reperentowana była nasza szkoła – w tym roku wyjątkowo przez płeć piękną.

„Filozofia a fantastyka”

 „Filozofia a fantastyka”

 

 Dnia 21.04.2016 roku mieliśmy zaszczyt gościć w świetlicy naszej szkoły znanych filozofów: dr Jacka Sobotę i dr Jarosława Strzeleckiego, którzy ukazali nam inne spojrzenie na tą naukę.

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

20 kwietnia żegnaliśmy w naszej bursie naszych maturzystów i prawie – absolwentów szkół średnich. Było miło i wesoło.  Były wspomnienia i wzruszenia,  było coś dla ciała i dla ducha – słodki poczęstunek przy śpiewie Piotrka Kaszuby i Julki Kłosowskiej oraz niezwykły pokaz tańca w wykonaniu Julki i Anity Marcinkiewicz. Nogi same rwały się do tańca!

 Powodzenia na maturze

Wiosenna Noc Gier Planszowych

Wiosenna Noc Gier Planszowych

 

21. 04. 2016 r. odbyła się Wiosenna Noc Gier Planszowych. Uczestnicy stawili się w bojowych nastrojach i każdy z nich deklarował, że bez trudu pokona przeciwników :). Młodzież miała do wyboru różnego rodzaju gry, ale największą popularnością cieszyło się „Grzybobranie” ;). Zaangażowanie w grę było tak duże, że nie udało się nam wyłonić zwycięzcy. 

Program „Dzień Otwarty w ZSB”

Program „Dzień Otwarty w ZSB”   29 kwietnia w godz. 900 – 1430 przed Gimnazjalistami i ich Rodzicami otwiera drzwi olsztyńska Budowlanka! Co proponujemy? 1.    Zwiedzanie z przewodnikiem – nasi...

Mistrzostwa Olsztyna Szkół Zawodowych w plażowej piłce siatkowej

Mistrzostwa Olsztyna Szkół Zawodowych
w plażowej piłce siatkowej

 

Na boiskach naszej szkoły zorganizowaliśmy w czwartek, 21 kwietnia 2016 r.,  Mistrzostwa Olsztyna Szkół Zawodowych w plażowej piłce siatkowej. Udział w nim wzięły następujące szkoły:

ZSS, ZSEiT ,ZSE, ZSEiM, ZSSG i oczywiście silna reprezentacja ZSB.

Przy pięknej pogodzie  cztery żeńskie i piętnaście męskich zespołów prowadziło wyrównaną
i ciekawą walkę o podium. W klasyfikacji dziewcząt pierwsze i drugie miejsce wywalczyły zespoły gospodarza, czyli ZSB, a na miejscu trzecim znalazła się reprezentacja ZSE.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobył zespół ZSS, drugie ZSEiM  a trzecie ZSE.

 

Zwycięstwo w XIII edycji turnieju żeńskiej piłki nożnej.

Zwycięstwo w XIII edycji
 turnieju żeńskiej piłki nożnej.

20 kwietnia 2016 r. Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych odbyła się XIII edycja turnieju żeńskiej piłki nożnej.

Na starcie stanęło siedem drużyn. Nasza reprezentacja uczestniczyła w tym turnieju dopiero drugi raz. W zeszłym roku jako debiutantki dziewczyny zdobyły trzecie miejsce, zaskakując pozostałych uczestników i organizatorów.

NAGRODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ OKRĘGOWEJ IZBY INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA

NAGRODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ
OKRĘGOWEJ IZBY INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA

 

    W dniu 15 kwietnia br., w Olsztyńskim Parku Naukowo – Technologicznym odbył się XV Zjazd Sprawozdawczy Warmińsko – Mazurskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa  z udziałem znamienitych gości. Jednym z punktów w programie zjazdu była ceremonia wręczenia nagród  najlepszym uczniom kształcącym się na kierunkach technicznych o profilu budowlanym.

Skip to content