Miesięczne Archiwum: Luty 2016

SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY

SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM
PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY

 

   W dniu 29 lutego br. odbyło się spotkanie uczniów czwartych klas Technikum Nr4 z prawnikiem PIP, który omówił zagadnienia związane z prawnymi przepisami dotyczącymi różnych umów o pracę, zwracając szczególną uwagę na umowy, które są dosyć „bogate treściowo” i wymagają uważnego przeczytania przed ich podpisaniem.

Spotkanie było bardzo ciekawe, a dodatkowo okazało się, że prowadzący jest absolwentem naszej szkoły.

 

                                                                   DZIĘKUJEMY 

 

ZSB Rekrutacja 2017/2018

ZSB Rekrutacja 2017/2018

REKRUTACJA 2017/2018 Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej Uczniowie gimnazjum! Szanowni Rodzice! Nadszedł czas, aby podjąć ważną decyzję dotyczącą wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Szkoły, która  kształci dobrych fachowców poszukiwanych na...

Dzień Patrona 2016

Dzień Patrona 2016


          W pierwszej części spotkania zorganizowanego dla uczczenia Dnia Patrona Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej p. Lilla Tymińska- Bajkowska  przedstawiła rys historyczny dotyczący Armii Krajowej. W drugiej jego części  obejrzeliśmy program artystyczny,  który pozwolił na przybliżenie partyzanckich dziejów żołnierzy AK oraz ich powojennych, trudnych losów. Program ten miał formę dialogu wnuka (Paweł Zaniewski, I b/d) z dziadkiem – byłym żołnierzem AK (Jakub Żurawek z II b), w który  zostały wplecione opowieści z czasu wojny ukazujące doświadczenia partyzanckie.

Walentynki w bursie ZSB

Walentynki


15 lutego , troszkę spóźniony ( bo miał dużo pracy) naszą bursę odwiedził Święty Walenty. Przygotowaliśmy się na to spotkanie,  cała bursa była pięknie udekorowana serduszkami. Upiekliśmy  też specjalnie dla niego całe mnóstwo pysznych ciast.  Zorganizowaliśmy kiermasz tych słodkości, a cały dochód – w odruchu serca –  przeznaczyliśmy na schronisko dla zwierząt. Było słodko, serdecznie i wesoło, bo nasi koledzy i koleżanki uświetnili  wieczór swoimi występami wokalnymi, a także odbył się spektakl  o miłości-  wszystko w temacie walentynkowym.

Wyjście do kręgielni

Wyjście do kręgielni

  Dnia 16 lutego 2016 część mieszkańców  grupy III wybrała się do kręgielni ze swoim wychowawcą. Wyjście integracyjne się udało, zabawa    godna     polecenia. Planujemy powtórkę!

Podsumowanie I-go semestru w Zespole Szkół Budowlanych

Podsumowanie I-go semestru
w Zespole Szkół Budowlanych

18 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2015/2016. Pani Dyrektor, Anida Samoraj, przedstawiła wyniki Technikum Nr 4
i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 4 oraz nagrodziła uczniów, którzy wyróżnili się w tym semestrze.

 

Trzecia edycja konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

Trzecia edycja konkursu
 „Poznaj swoje prawa w pracy”

W dniu 12 lutego 2016r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie odbył się finał etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu Poznaj swoje prawa w pracy”, zorganizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy  przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Kuratorium Oświaty. Wzięło w nim udział 37 uczniów z 19 szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego województwa. Konkurs pod hasłem „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy od trzech lat.  Biorą w nim udział uczniowie ze szkół realizujących program edukacyjny  „Kultura bezpieczeństwa”. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, głównie techników i szkół zawodowych, którzy wkrótce wkroczą na rynek pracy.

 

Wyróżnienie w w/w konkursie otrzymał Mateusz Kania uczeń klasy IIg/m Technikum Nr4, któremu GRATULUJEMY!

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy
o Obronie Cywilnej

W dniu 12.02.2016 o godzinie 10:00 w Klubie Żołnierskim 1 Olsztyńskiego Batalionu Składowania Olsztyn przy ul. Saperska 1 odbyła  się XXI edycja Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej, w której udział brali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie. Nasza drużyna w składzie: Bartłomiej Zebzda i Kacper Rogalski zajęli zaszczytne III miejsce, za które otrzymali ciekawe nagrody książkowe. Gratulujemy.

 

 

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok B WYNALACZOŚĆ.  Eliminacje szkolne były dwu etapowe: etap pierwszy polegał na opracowaniu przez uczniów zainteresowanych 20 zadań z zakresu  historii wynalazków i prawa patentowego, II etap to finał szkolny, w którym wzięło udział 5 uczniów z najwyższą liczbą punktów po I etapie.

Happening Maturzystów 2016 „Sto dni do matury”

Happening Maturzystów 2016
 „Sto dni do matury”

 

22.01.2016 nasza Szkoła brała udział w Happeningu Maturzystów 2016 „Sto dni do matury”, który miał miejsce na Starym Mieście. W imprezie uczestniczyło większość szkół ponadgimnazjalnych z Olsztyna. Na początku happeningu reprezentanci każdej ze szkół, w przypadku ZSB byli to  Nikola Draganik z 4 gd i Robert Ciesielski z 4md, odtańczyli wspólnego poloneza, a następnie przedstawiali szkołę poprzez pokaz suportu oraz różnorodności ubiorów, które miały asocjować się z daną szkołą.

Wyniki konkursu „Mój las”

Wyniki konkursu „Mój las”

 

W dniu 21 stycznia 2016 r. odbyło się posiedzenie Sądu Konkursowego, który wyłonił laureatów XXIX edycji konkursu „Mój Las”. Był to I etap szczebla regionalnego, w którym brali udział uczniowie ze szkół województwa warmińsko-mazurskiego.

Uczniowie startujący w IV kategorii wiekowej mieli napisać pracę na temat „Las – moja naturalna siłownia”.

Pierwsze i drugie miejsce zajęli nasi uczniowie:  Natalia Tobolska i Paweł Sławiński – uczniowie klasy 1 b/d.

 

Uczniom gratulujemy, a relację z uroczystości podsumowania konkursu przedstawimy wiosną, ponieważ tradycyjnie odbywa się ona w plenerze.  

Skip to content