Miesięczne Archiwum: Grudzień 2015

Warsztaty plastyczne pt.: „Wykonujemy model współczesnego budynku miejskiego”

Warsztaty plastyczne pt.:
„Wykonujemy model współczesnego budynku miejskiego”

 

W dniu 12 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne pt.: „Wykonujemy model współczesnego budynku miejskiego”. Warsztaty prowadziły pani Emilia Łątkowska i pani Marcelina Mikułowska. W warsztatach wzięło udział 22 uczniów z klas w zawodach techniki budownictwa i technik drogownictwa. Zadaniem każdego z uczestników było wcielić się przez chwilę w architekta i wykonać model budynku miejskiego o określonych wymiarach.

ODWIEDZINY W OLSZTYŃSKIM SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

ODWIEDZINY
W OLSZTYŃSKIM SCHRONISKU
 DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 

W środę 16 grudnia uczniowie klasy 2a odwiedzili olsztyńskie schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Wizytę, podczas której młodzież miała okazję zapoznać się ze schroniskiem, zainicjowali sami uczniowie, zainteresowani problemem bezdomności zwierząt. W ramach wycieczki wyprowadzili psiaki na długi spacer, połączony ze wspólną zabawą, a także przekazali kilkanaście kilogramów karmy.

Szkolą nas najlepsi.

Szkolą nas najlepsi.

 

W dniu 09.12.2015 roku 16 – osobowa grupa z klasy III a/b i III b odbyła szkolenie w zakresie stosowania wyrobów marki CEKOL. Szkolenie to miało miejsce w siedzibie firmy CEDAT Sp. z o.o. w Gdańsku. Uczniowie najpierw zapoznali się z teorią, a następnie mieli możliwość wykonywania prac samodzielnie. W ramach szkolenia odbyły się także badania laboratoryjne  oraz zwiedzanie zakładu  produkcyjnego.

II Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Drewnie

II  Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Drewnie

 

Konkurs, którego organizatorem jest Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie,  skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu drzewnym, leśnym i ochrony środowiska z terenu całej Polski. Głównym celem Konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu szeroko rozumianej technologii drewna.

Uczniowie ZSB w programie pt. „Ruch z sensem”

Uczniowie ZSB
 w programie pt. „Ruch z sensem”

W dniu 10 grudnia 2015r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w programie pt.”Ruch z sensem”. Celem programu jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu.

Statuty

  STATUTY             

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

 

Po raz XXIV  dnia 4 grudnia 2015 r. w  Zespole Szkół Gastronomiczno – Spożywczych  odbyła się Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Stylowa młodzież !

Stylowa  młodzież !

 

       W dniu 1 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie odbyło się spotkanie młodzieży klas maturalnych z przedstawicielami firmy odzieżowej Vido. Celem spotkania była prezentacja najnowszych trendów w modzie, zwłaszcza męskiej. Nasi uczniowie i młodzież mieszkająca w Bursie skorzystali z porad dotyczących stylowego i modnego sposobu ubierania się. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wskazówki dotyczące mody studniówkowej.

Mikołajki w ZSB – 2015

Mikołajki  w ZSB  –  2015

 

     HO HO HOOOO!!!!!! – taki donośny okrzyk niósł się 7 grudnia po korytarzach i salach lekcyjnych naszej szkoły. Postawny, młody Mikołaj z siwą brodą, w towarzystwie dwóch uroczych Śnieżynek zaglądał do wszystkich pomieszczeń w naszej szkole, by zadać każdemu pytanie o stopień grzeczności w bieżącym roku.

ANDRZEJKI W ZSB

ANDRZEJKI  W  ZSB

 

      Samorząd Uczniowski ZSB po raz pierwszy ogłosił szkolny, andrzejkowy konkurs na najciekawsze przebranie.

     W zabawie wzięło udział wielu  uczniów z różnych klas, sprawiając tym samym wiele uciechy tym, którzy, być może z nieśmiałości lub lenistwa, pozostali w swojej zwykłej kreacji.

     Na szczególne wyróżnienie zasłużyła klasa 3gd – większa część uczniów wzięła udział w konkursowej przebierance             i wykazała się fantazją rodem z gwiezdnych wojen. Wiele radości też sprawił pewien krokodyl z kudłatą grzywą, towarzyszący mu miś brunatny – rodem z klasy 1b/d, a także pewna niezwykle skoczna żabka z klasy 3a.

70- lecie Polskiego Czerwonego Krzyża na Warmii i Mazurach

70- lecie Polskiego Czerwonego Krzyża
na Warmii i Mazurach

 Dnia 26.11.2015r. w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie z okazji 70- lecia Polskiego Czerwonego Krzyża na Warmii i Mazurach odbyła się uroczystość,  podczas której wręczono odznaczenia dla zasłużonych na rzecz PCK. Wśród odznaczonych  znaleźli się również nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych:

Andrzej Rutkowski otrzymał  odznakę –  Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia za oddanie 12 litrów krwi.

Tomasz Zygnerski  otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko Mazurskiego.

Gratulujemy

Sezon łyżwiarski w Zespole Szkół Budowlanych rozpoczęty.

Sezon łyżwiarski
w Zespole Szkół Budowlanych
rozpoczęty.
 

 

W środę 25 listopada 2015r. rozpoczęliśmy w Zespole Szkól Budowlanych sezon łyżwiarski. Właśnie tego dnia olsztyński OSiR otworzył lodowisko przy hali Urania. Klasa  II ad podczas lekcji wf była  pierwszą zorganizowaną  grupą testującą tegoroczny lód.

Skip to content