Warsztaty plastyczne pt.: „Wykonujemy model współczesnego budynku miejskiego”

Warsztaty plastyczne pt.:
„Wykonujemy model współczesnego budynku miejskiego”

 

W dniu 12 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne pt.: „Wykonujemy model współczesnego budynku miejskiego”. Warsztaty prowadziły pani Emilia Łątkowska i pani Marcelina Mikułowska. W warsztatach wzięło udział 22 uczniów z klas w zawodach techniki budownictwa i technik drogownictwa. Zadaniem każdego z uczestników było wcielić się przez chwilę w architekta i wykonać model budynku miejskiego o określonych wymiarach.

ODWIEDZINY W OLSZTYŃSKIM SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

ODWIEDZINY
W OLSZTYŃSKIM SCHRONISKU
 DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 

W środę 16 grudnia uczniowie klasy 2a odwiedzili olsztyńskie schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Wizytę, podczas której młodzież miała okazję zapoznać się ze schroniskiem, zainicjowali sami uczniowie, zainteresowani problemem bezdomności zwierząt. W ramach wycieczki wyprowadzili psiaki na długi spacer, połączony ze wspólną zabawą, a także przekazali kilkanaście kilogramów karmy.

Szkolą nas najlepsi.

Szkolą nas najlepsi.

 

W dniu 09.12.2015 roku 16 – osobowa grupa z klasy III a/b i III b odbyła szkolenie w zakresie stosowania wyrobów marki CEKOL. Szkolenie to miało miejsce w siedzibie firmy CEDAT Sp. z o.o. w Gdańsku. Uczniowie najpierw zapoznali się z teorią, a następnie mieli możliwość wykonywania prac samodzielnie. W ramach szkolenia odbyły się także badania laboratoryjne  oraz zwiedzanie zakładu  produkcyjnego.

II Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Drewnie

II  Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Drewnie

 

Konkurs, którego organizatorem jest Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie,  skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu drzewnym, leśnym i ochrony środowiska z terenu całej Polski. Głównym celem Konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu szeroko rozumianej technologii drewna.

KONKURS WIEDZY O PRAWIE PRACY „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

KONKURS WIEDZY O PRAWIE PRACY „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”      W listopadzie odbyły się szkolne eliminacje do konkursu, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się dwaj uczniowie naszej szkoły Mateusz Kania z klasy II g/d i Robert Kaczorowski z klasy IIIba, którzy wezmą udział w eliminacjach okręgowych.   […]

Uczniowie ZSB w programie pt. „Ruch z sensem”

Uczniowie ZSB
 w programie pt. „Ruch z sensem”

W dniu 10 grudnia 2015r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w programie pt.”Ruch z sensem”. Celem programu jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu.

Stylowa młodzież !

Stylowa  młodzież !

 

       W dniu 1 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie odbyło się spotkanie młodzieży klas maturalnych z przedstawicielami firmy odzieżowej Vido. Celem spotkania była prezentacja najnowszych trendów w modzie, zwłaszcza męskiej. Nasi uczniowie i młodzież mieszkająca w Bursie skorzystali z porad dotyczących stylowego i modnego sposobu ubierania się. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wskazówki dotyczące mody studniówkowej.