Uczniowie ZSB w gronie stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej

Uczniowie ZSB
w gronie stypendiów Prezesa Rady Ministrów
i Ministra Edukacji Narodowej

 W dniu 17 listopada 2015 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie 153 stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. W gronie stypendystów znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie Jakub Arodź kl. 4ba – stypendysta Ministra Edukacji Narodowej i Magdalena Pąk kl. 3 b- stypendystka Prezesa Rady Ministrów – która z rąk Warmińsko – Mazurskiej Kurator Oświaty Grażyny Przasnyskiej otrzymała swój dyplom.  Gratulujemy 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ZSB !!!

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ZSB !!!

 25 listopada 2015 roku w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Wszyscy, którzy przynieśli pluszaka na lekcje, byli zwolnieni od pytania i sprawdzianów. Kto zdecydował się na oddanie misia na rzecz dzieci z najuboższych rodzin, otrzymał z rąk opiekuna Samorządu Uczniowskiego – pani Ewy Kuźmickiej Certyfikat Honorowego Dawcy Misia.

    Ilość ofiarodawców przerosła oczekiwania!!!!!!!

Szczególne podziękowania należą się Kamilowi Wojtkunowi z klasy 4bb za przekazania misia giganta!!!

   Dziękujemy wszystkim i niech pluszowa moc będzie z Wami!!!!!!!! 

„W – F z klasą”

„W – F  z   klasą”

          25.11.2015r. w Zespole Szkół Budowlanych odbyła się drugie spotkanie Sportowego Okrągłego Stołu pod hasłem „W-F z klasą”. W debacie uczestniczyła młodzież  ze szkół gimnazjalnych i średnich. Gościliśmy przedstawicieli Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Szkół Energetyczno – Mechanicznych, Gimnazjum nr 15, Gimnazjum w Stawigudzie, a także drużynę z naszej szkoły. Wśród zaproszonych ekspertów znalazł się mistrz kierownicy- pan Krzysztof Hołowczyc, metodyk nauczania wychowania fizycznego – pan Józef Rogowski oraz nauczyciele w-f z zaproszonych szkół, a wśród nich pani Agnieszka Spaszewska z ZSB.

XXIX Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych eliminacje szkolne

XXIX Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
 eliminacje szkolne

 

W eliminacjach szkolnych OW i UB, które odbyły się 13 listopada 2015r., wzięło udział 24 uczniówz klas II, II, IV Technikum Nr 4. Komitet Szkolny Olimpiady podjął decyzję o zgłoszeniu na eliminacje okręgowe 5 uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Są to: Jakub Arodź, Paweł Wojciechowski , Tomek Soroka – z klasy IV ba oraz Magdalena Pąk z klasy III b i Krzysztof Kibitlewski z klasy II b. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w eliminacjach szkolnych i zapraszamy za rok!

Spotkania z przedstawicielem KMP w Olsztynie

Spotkania z przedstawicielem KMP w Olsztynie

 28 października 2015r.  odbyło się spotkanie 29 wychowanków bursy z podkomisarzem Krzysztofem Wasyńczukiem, z Wydziału Prewencji KMP w  Olsztynie, na którym omówiono problem: ,,Dopalacze- odpowiedzialność cywilno- prawna”. Młodzież wykazała duże zainteresowanie w/w problematyką i jest chętna do dalszych spotkań.