Uczniowie ZSB w gronie stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej

Uczniowie ZSB
w gronie stypendiów Prezesa Rady Ministrów
i Ministra Edukacji Narodowej

 W dniu 17 listopada 2015 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie 153 stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. W gronie stypendystów znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie Jakub Arodź kl. 4ba – stypendysta Ministra Edukacji Narodowej i Magdalena Pąk kl. 3 b- stypendystka Prezesa Rady Ministrów – która z rąk Warmińsko – Mazurskiej Kurator Oświaty Grażyny Przasnyskiej otrzymała swój dyplom.  Gratulujemy 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ZSB !!!

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ZSB !!!

 25 listopada 2015 roku w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Wszyscy, którzy przynieśli pluszaka na lekcje, byli zwolnieni od pytania i sprawdzianów. Kto zdecydował się na oddanie misia na rzecz dzieci z najuboższych rodzin, otrzymał z rąk opiekuna Samorządu Uczniowskiego – pani Ewy Kuźmickiej Certyfikat Honorowego Dawcy Misia.

    Ilość ofiarodawców przerosła oczekiwania!!!!!!!

Szczególne podziękowania należą się Kamilowi Wojtkunowi z klasy 4bb za przekazania misia giganta!!!

   Dziękujemy wszystkim i niech pluszowa moc będzie z Wami!!!!!!!! 

„W – F z klasą”

„W – F  z   klasą”

          25.11.2015r. w Zespole Szkół Budowlanych odbyła się drugie spotkanie Sportowego Okrągłego Stołu pod hasłem „W-F z klasą”. W debacie uczestniczyła młodzież  ze szkół gimnazjalnych i średnich. Gościliśmy przedstawicieli Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Szkół Energetyczno – Mechanicznych, Gimnazjum nr 15, Gimnazjum w Stawigudzie, a także drużynę z naszej szkoły. Wśród zaproszonych ekspertów znalazł się mistrz kierownicy- pan Krzysztof Hołowczyc, metodyk nauczania wychowania fizycznego – pan Józef Rogowski oraz nauczyciele w-f z zaproszonych szkół, a wśród nich pani Agnieszka Spaszewska z ZSB.

XXIX Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych eliminacje szkolne

XXIX Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
 eliminacje szkolne

 

W eliminacjach szkolnych OW i UB, które odbyły się 13 listopada 2015r., wzięło udział 24 uczniówz klas II, II, IV Technikum Nr 4. Komitet Szkolny Olimpiady podjął decyzję o zgłoszeniu na eliminacje okręgowe 5 uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Są to: Jakub Arodź, Paweł Wojciechowski , Tomek Soroka – z klasy IV ba oraz Magdalena Pąk z klasy III b i Krzysztof Kibitlewski z klasy II b. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w eliminacjach szkolnych i zapraszamy za rok!

Spotkania z przedstawicielem KMP w Olsztynie

Spotkania z przedstawicielem KMP w Olsztynie

 28 października 2015r.  odbyło się spotkanie 29 wychowanków bursy z podkomisarzem Krzysztofem Wasyńczukiem, z Wydziału Prewencji KMP w  Olsztynie, na którym omówiono problem: ,,Dopalacze- odpowiedzialność cywilno- prawna”. Młodzież wykazała duże zainteresowanie w/w problematyką i jest chętna do dalszych spotkań.

Uczniowie ZSB wicemistrzami Olsztyna w tenisie stołowym

Uczniowie ZSB wicemistrzami Olsztyna
 w tenisie stołowym

 

10.11.2015 w sali gimnastycznej OSiR-u odbyły się mistrzostwa Olsztyna w tenisie stołowym. Zespół Szkół Budowlanych reprezentowali Patryk i Karol Kirzewscy oraz Daniel Archacki. Nasza ekipa była jedną z jedenastu startujących. Po ciężkich pojedynkach najpierw wywalczyliśmy wyjście z grupy,  a potem prawo gry w finale.  Efekt końcowy to tytuł wicemistrza Olsztyna na rok 2015. Brawa dla naszej drużyny.

 

Prace nad modelem rzeźby młodoglacjalnej

Prace nad modelem rzeźby młodoglacjalnej

Uczniowie klas czwartych  Jakub i Bartosz podjęli się bardzo ciekawego zadania – wykonanie modelu rzeźby młodoglacjalnej czyli polodowcowej. Obszar woj. warmińsko- mazurskiego to teren o charakterystycznej rzeźbie młodoglacjalnej.  Uczniowie do wykonania zadania musieli przygotować się  merytorycznie – z zakresu wiedzy geograficznej, a także od strony technicznej- z jakich materiałów, jaka technologię zastosować do wykonania modelu. Model rzeźby młodoglacjalnej będzie pomocą dydaktyczną na lekcjach geografii i elementem Geoogrodu. Pomoże zrozumieć,  jak w procesach egzogenicznych kształtowała się powierzchnia Ziemi na Pojezierzu Mazurskim czyli w regionie naszego zamieszkania. Do wykonania modelu wykorzystują różnego rodzaju materiały budowlane: płyty WIM Platte, masy uszczelniające, zaprawy wodoszczelne itp.

Uczniowie systematycznie i cierpliwie pracują nad projektem, poświęcając na to swój wolny czas.

Warsztaty- ,, Jak radzić sobie z emocjami?”

Warsztaty- ,, Jak radzić sobie z emocjami?”

 

12 listopada odbyły się warsztaty pn ,, Jak radzić sobie z emocjami, ze złością?”. Warsztaty zostały poprowadzone przez p. Agnieszkę Goch, psychologiem z PPP Nr 1 w Olsztynie, przy współpracy z pedagogiem szkolnym p. Tomirą Puciło.  Podczas spotkania przeprowadzono quiz: ,, Jaka jest moja wiedza na temat emocji”,  a także zostały przedstawione sposoby  konstruktywnego radzenia sobie ze złością.

W spotkaniu wzięło udział 50 wychowanków bursy, którzy bardzo wysoko ocenili warsztaty.

Spacerkiem po Olsztynie …

 Spacerkiem po Olsztynie …

29 października 2015 r. uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa Borussia. Siedzibą tego stowarzyszenia jest Dom Przedpogrzebowy zaprojektowany przez Ericha Mendelsohona, światowej sławy architekta. Stowarzyszenie Borussia prowadzi zajęcia na temat wielokulturowości regionu Warmii i Mazur. Zanim dotarliśmy do Borussii (łacińska nazwa Prus), zatrzymaliśmy się przed siedzibą dawnej rejencji, w Parku Centralnym obejrzeliśmy roślinność i meandrującą Łynę, a  na Starym Mieście katedrę św. Jakuba. Zwróciliśmy uwagę na wykorzystywanie głazów narzutowych w budownictwie. Uczestnikami zajęć byli uczniowie z różnych klas zainteresowani turystyką krajoznawczą i historią naszego regionu.