Miesięczne Archiwum: Grudzień 2014

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
im. ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ
w OLSZTYNIE
2014r

Konkurs: ,,Kartka Bożonarodzeniowa” i prezentacja: ,,Zwyczaje i tradycje świąteczne w Niemczech”

Konkurs:
,,Kartka Bożonarodzeniowa”
i prezentacja:
 ,,Zwyczaje i tradycje świąteczne w Niemczech”


W konkursie wzięły udział wszystkie klasy I technikum. Celem konkursu było przybliżenie uczniom bogatej tradycji świątecznej w Niemczech. Zaprezentowano tradycję strojenia choinki, powstanie kolędy ,,Cicha noc, święta noc”, tradycyjne potrawy świąteczne, zwyczaj obdarowywania prezentami, bożonarodzeniowe jarmarki świąteczne w Niemczech.

ZŁOTA KIELNIA – wyniki eliminacji szkolnych

ZŁOTA KIELNIA

 – wyniki eliminacji szkolnych

W dniu 03.12.2014. przeprowadzone zostały eliminacje szkolne do Turnieju Złota Kielnia dla uczniów klas zawodowych.

W eliminacjach okręgowych w Toruniu reprezentować naszą szkołę będą:

1.     Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (712905)

kwalifikacja B.5. Montaż systemów suchej zabudowy

 – Adam Dąbrowski

 – Kacper Biegański

Konkurs „Przyroda Warmii i Mazur w obiektywie”

Konkurs „Przyroda Warmii i Mazur w obiektywie”

 

 Agata Cieniewska – uczennica klasy 2a Technikum Nr 4 w zawodzie technik architektury krajobrazu otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Przyroda Warmii i Mazur w obiektywie”.

Kwalifikacje zawodowe

Kwalifikacje zawodowe

Egzamin  potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla absolwentów techników i szkół policealnych czerwiec 2017 r.   Uwaga! Termin składania deklaracji upływa 20 grudnia 2016 r.   Jest to ostatnia możliwość zdawania egzaminów...

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie ZSB

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie ZSB

Szczegółowy harmonogram sesja egzaminacyjna czerwiec lipiec 2018  /zobacz/ KOMUNIKATY I DOKUMENTY DO POBRANIA Informacja o sposobie przeprowadzenia egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie /zobacz/ Deklaracja uczeń, absolwent /zobacz/ Deklaracja KKZ – /zobacz/ Komunikat MEN –...

Wystawa prac bożonarodzeniowych uczniów architektury krajobrazu

Wystawa prac bożonarodzeniowych
uczniów architektury krajobrazu


Dnia 11 grudnia 2014 roku w holu naszej Szkoły odbyła się wystawa prac wykonanych przez młodzież z klasy II a, II ab, III a1, III a2 w ramach zajęć praktycznych. Prezentację mogli podziwiać rodzice, którzy przybyli tego dnia
na konsultacje z nauczycielami, pracownicy szkoły i uczniowie.

 

Wystawa wprowadziła do szkoły niesamowity, świąteczny nastrój, przypominając jednocześnie o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.

Wyniki eliminacji szkolnych

Wyniki eliminacji szkolnych

   „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY” Wyniki eliminacji szkolnych     Gratulujemy wygranej  uczniom  Annie Małachowskiej i Marcinowi Ziółkowskiemu, którzy będą reprezentowali szkołę w etapie regionalnym konkursu.

Wizyta w Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności”

Wizyta w Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności”

 

 

     W poniedziałkowe popołudnie klasa IIIm/d udała się na spotkanie- niespodziankę do niedawno otwartego Muzeum Nowoczesności, które mieści się w Parku Centralnym. Po muzeum oprowadzał nas pan Rafał pracownik MOK-u, który przekazał bardzo ciekawe informacje dotyczące historii i rozwoju Olsztyna oraz regionu.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 25 listopada 2014 roku Bursa Nr 4 wraz z Policealną Szkołą im. Zbigniewa Religi zorganizowała spotkanie z okazji Dnia Niepodległości. 

W programie były wspomnienia kombatanta oraz uczestnika polskich misji pokojowych, wykonano pieśni patriotyczne oraz, w formie prezentacji,   pokazana została droga
do  Niepodległej Polski.

W Wytwórni Betonów STANISZEWSCY

W Wytwórni Betonów STANISZEWSCY

 

W dniu 28 listopada 2014 roku grupa budowlana  klasy 1b/m odwiedziła jedną z największych wytwórni betonów w regionie – Wytwórnię Betonów STANISZEWSCY, z siedzibą w Olsztynie.

Uczniowie poznali  zaplecze logistyczne wytwórni, sposób dozowania i składowania materiałów, proces produkcyjny mieszanki betonowej oraz ważne dla całego procesu prace laboratoryjne. 

 

Za życzliwe przyjęcie i profesjonalne podejście serdecznie dziękujemy.

VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Językowego

VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Językowego

 

W dniu 27 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Językowego. Do rywalizacji przystąpiło 34 uczestników reprezentujących 4 szkoły ponadgimnazjalne w Olsztynie:

Zespół Szkół Budowlanych,
Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych,
Zespół Mechaniczno-Energetycznych,
Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych.

Projekty unijne

Do pracy z kwalifikacjami Program Leonardo da Vinci Inteligentne specjalizacje szansą na sukces   Modyfikuj, rozwijaj się, działaj Techniczne zawody przyszłości Kwalifikacje i kompetencje kluczem do sukcesu na rynku pracy

Skip to content