Międzynarodowy Miting Pływacki Olsztyn-Kaliningrad.

Międzynarodowy Miting Pływacki
Olsztyn-Kaliningrad.

 

W dniu 7 listopada odbył w Olsztynie się po raz drugi Międzynarodowy Miting Pływacki Olsztyn-Kaliningrad. Z naszej szkoły startowało 11 zawodników i 2 zawodniczki. Dużym sukcesem było osiągnięcie 2 miejsca w stylu klasycznym Klaudii Walasek
oraz 3 miejsca w stylu motylkowym Wojciecha Argalskiego. Pozostali uczniowie również osiągnęli dobre wyniki.

Rozgrywki o mistrzostwo miasta w piłce siatkowej dziewcząt.

Rozgrywki o mistrzostwo miasta
w piłce siatkowej dziewcząt.

 

17.11.2014 damska drużyna piłki siatkowej Zespołu Szkół Budowlanych rozpoczęła swój udział w rozgrywkach o mistrzostwo miasta . Pierwszym naszym rywalem była reprezentacja ZSE-h ( Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych ). Mecz odbywał się „na terenie” przeciwnika czyli w hali Handlówki. Mimo debiutanckiego stresu nasze dziewczyny wywalczyły zwycięstwo, wygrywając mecz 3:0. 

Mecz ten był udanym debiutem drużyny damskiej ZSB  w mistrzostwach Olsztyna.

Szkolna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej

Szkolna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych
w piłce siatkowej chłpców.

Dnia 3 listopada rozpoczęła się Szkolna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. Pierwszy mecz odbył się w naszej szkole, gdzie drużyna ZSB wygrała z drużyną LO II wynikiem 3:0.

Następnie 13.11.2014r odbył się drugi mecz Ligi Szkolnej chłopców. Tym razem mecz odbył
się w LO VI . Nasi zawodnicy wygrali z drużyną LO VI wynikiem 3:1.

Przed wyjazdem na staż do Niemiec

Przed wyjazdem na staż do Niemiec

 

 

         Już wkrótce 18-osobowa grupa uczniów z dwóch klas trzecich kształcących się w zawodzie: technik budownictwa wyjedzie na dwutygodniowy staż w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii, dzięki uczestnictwu naszej szkoły w unijnym programie „Leonardo da Vinci” (Praktyki zawodowe i staże dla osób uczących się).

Uczniowie ZSB pojechali kształcić się do Niemiec

Uczniowie ZSB pojechali kształcić się do Niemiec

 

 

„Termolokata – dobra inwestycja w budownictwie” to hasło przedsięwzięcia realizowanego przez Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie w trwającym roku szkolnym. W ramach projektu 18. uczniów z klas trzecich Technikum nr 4 (kształcących się w zawodzie technik budownictwa) w minioną niedzielę wyjechało na dwutygodniowy staż w Niemczech. W okresie od 27 maja do 7 czerwca będą zdobywać wiedzę w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Branderburgii w Cottbus.

Pozdrowienia z Cottbus

Pozdrowienia z Cottbus

 

Uczestnicy stażu „Termolokata – dobra inwestycja w budownictwie” realizowanego w Cottbus (Niemcy) przesyłają pozdrowienia dla całej społeczności ZSB. Jak nas informują – są zadowoleni z przebiegu szkolenia i warunków bytowych, a jedynym powodem do narzekań jest często padający deszcz, który towarzyszył im w czasie wycieczek do Drezna i Berlina.

Praktyka zawodowa w Niemczech

Praktyka zawodowa w Niemczech

 

 

Tydzień temu uczniowie trzecich klas technikum (technik budownictwa) wrócili na zajęcia lekcyjne po trzytygodniowych praktykach.

18. z nich 2 tygodnie praktyki odbyło w formie stażu w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii w Cottbus, gdzie w warunkach warsztatowych (ale zbliżonych do panujących na budowie) zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu docieplania elewacji i dachów.