Targi Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli „Amia” 8-10 kwietnia 2014 w Ostródzie

Targi Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli „Amia” 8-10 kwietnia 2014 w Ostródzie

Klasa II m/d  Technikum Nr4 w zawodzie technik technologii drewna wyjechała na targi branżowe poznać nowe technologie i materiały stosowane w produkcji mebli z drewna i tworzyw drewnopochodnych. Jest to druga edycja targów, więc może nie było tam  jeszcze bardzo wielu firm, ale to, co można było zobaczyć, uzupełniło wiedzę uczniów, zwłaszcza, że każdy mógł zaopatrzyć się w bezpłatne materiały promocyjne, branżowe gazety i wydawnictwa. Pogoda nie była zbyt łaskawa, dlatego wizytę w Ostródzie ograniczyliśmy tylko do wizyty na targach.

KURS WIZAŻU W NASZEJ BURSIE

KURS WIZAŻU W NASZEJ BURSIE

 

 

W naszej bursie odbyło się  bardzo ciekawe spotkanie wychowanek z uczniami Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie.

Dużo dowiedziałyśmy się na temat dbałości o urodę pielęgnacji skóry i dłoni ,

Udanych wakacji!

Udanych wakacji! Z okazji rozpoczynających się wakacji wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzę pięknej pogody oraz wielu pozytywnych emocji  podczas letniego wypoczynku. Mam nadzieję, że czas wakacyjnego odprężenia zaprocentuje podczas podejmowania nowych wyzwań w kolejnym roku szkolnym.   Anida Samoraj Dyrektor szkoły    

Świadectwa już rozdane, zaczynamy wakacje!

Świadectwa  już  rozdane,  zaczynamy  wakacje!

Podczas uroczystego apelu dokonaliśmy podsumowania roku szkolnego 2013/2014. Przy tej okazji uczniowie wyróżniający się w nauce, sporcie, pracy na rzecz środowiska, itp. otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Historia powstania warsztatów

Historia powstania warsztatów

 Czym jest historia?

Echem przeszłości odbitym przez przyszłość.

Odblaskiem przyszłości rzuconym w przeszłość.” 

                                    Victor Hugo

 

WARSZTATY SZKOLNE WCZORAJ I DZIŚ

Historia Warsztatów Szkolnych  przy  Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. To wówczas, w roku szkolnym 1962/63, po raz pierwszy nasi uczniowie uzyskali możliwość odbywania zajęć praktycznych na terenie szkoły. 

 

     Droga dojazdowa i plac budowy  warsztatów szkolnych w latach 1962 – 1964.