Miesięczne Archiwum: Czerwiec 2014

Targi Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli „Amia” 8-10 kwietnia 2014 w Ostródzie

Targi Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli „Amia” 8-10 kwietnia 2014 w Ostródzie

Klasa II m/d  Technikum Nr4 w zawodzie technik technologii drewna wyjechała na targi branżowe poznać nowe technologie i materiały stosowane w produkcji mebli z drewna i tworzyw drewnopochodnych. Jest to druga edycja targów, więc może nie było tam  jeszcze bardzo wielu firm, ale to, co można było zobaczyć, uzupełniło wiedzę uczniów, zwłaszcza, że każdy mógł zaopatrzyć się w bezpłatne materiały promocyjne, branżowe gazety i wydawnictwa. Pogoda nie była zbyt łaskawa, dlatego wizytę w Ostródzie ograniczyliśmy tylko do wizyty na targach.

KURS WIZAŻU W NASZEJ BURSIE

KURS WIZAŻU W NASZEJ BURSIE

 

 

W naszej bursie odbyło się  bardzo ciekawe spotkanie wychowanek z uczniami Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie.

Dużo dowiedziałyśmy się na temat dbałości o urodę pielęgnacji skóry i dłoni ,

Udanych wakacji!

Udanych wakacji!

Udanych wakacji! Z okazji rozpoczynających się wakacji wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzę pięknej pogody oraz wielu pozytywnych emocji  podczas letniego wypoczynku. Mam nadzieję, że czas wakacyjnego odprężenia zaprocentuje...

Świadectwa już rozdane, zaczynamy wakacje!

Świadectwa  już  rozdane,  zaczynamy  wakacje!

Podczas uroczystego apelu dokonaliśmy podsumowania roku szkolnego 2013/2014. Przy tej okazji uczniowie wyróżniający się w nauce, sporcie, pracy na rzecz środowiska, itp. otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Historia powstania warsztatów

Historia powstania warsztatów

 Czym jest historia?

Echem przeszłości odbitym przez przyszłość.

Odblaskiem przyszłości rzuconym w przeszłość.” 

                                    Victor Hugo

 

WARSZTATY SZKOLNE WCZORAJ I DZIŚ

Historia Warsztatów Szkolnych  przy  Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. To wówczas, w roku szkolnym 1962/63, po raz pierwszy nasi uczniowie uzyskali możliwość odbywania zajęć praktycznych na terenie szkoły. 

 

     Droga dojazdowa i plac budowy  warsztatów szkolnych w latach 1962 – 1964.

Pożegnanie Otylii Jędrzejczak

Pożegnanie Otylii Jędrzejczak

W dniach 05-08.06.20014r. odbyła się bardzo ważna i prestiżowa impreza sportowa, jaką były Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Zawody te połączone zostały z oficjalnym pożegnaniem i zakończeniem kariery sportowej Otylii Jędrzejczak.

WSPÓLNIE ZMIENIAMY NASZĄ SZKOŁĘ!

WSPÓLNIE ZMIENIAMY NASZĄ SZKOŁĘ!

Dzisiaj chcemy pokazać Wam, jak zmieniło się otoczenie Zespołu Szkół Budowlanych na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Pracodawca Przyjazny Szkole

Pracodawca Przyjazny Szkole

30 maja 2014r. o godz. 11.00 w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się uroczystość  wręczenia Wyróżnień  „Pracodawca Przyjazny Szkole”. Wyróżnienie to w formie statuetki i okolicznościowego certyfikatu ustanowione zostało przez Prezydenta Olsztyna w celu docenienia  współpracy pomiędzy pracodawcami i szkołami zawodowymi oraz ukierunkowania kształcenia zawodowego na innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne.

Skip to content