My na Targach Budowlanych

19 października 2013 r.klasa II ba –technik budownictwa wyjechała na wycieczkę dydaktyczną 

do Ostródy, aby zapoznać się z ofertą targów budowlanych odbywających się po raz pierwszy w nowo powstałym Centrum Demuth Arena, pod hasłem „Nowoczesne budownictwo”. Młodzież zapoznała się m.in. z nowoczesnymi sposobami  wykonywania ociepleń, pokryciami dachowymi, odnawialnymi źródłami energii, elektronarzędziami i samochodami ciężarowymi przystosowanymi do pracy w budownictwie, które wzbudziły szczególne zainteresowanie uczniów.

Dzień Chłopaka

1 października 2013 r. odbyło się w naszej bursie POWITANIE NOWYCH MIESZKAŃCÓW oraz DZIEŃ CHŁOPAKA.  Dziewczęta przygotowały chłopcom różnorodne i ciekawe konkursy. Okazało się, że panowie świetnie obierają ziemniaki, a nawet nieźle sobie radzą z przyszywaniem guzików. Natomiast trudność sprawiło niektórym odróżnienie spódniczki od sukienki. Za to wiedzieli, co to jest mascara. I najważniejsze: wyłoniliśmy […]

DZIEŃ CHŁOPAKA

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

 

1 października 2013 r. odbyło się w naszej bursie POWITANIE NOWYCH MIESZKAŃCÓW oraz DZIEŃ CHŁOPAKA.  Dziewczęta przygotowały chłopcom różnorodne i ciekawe konkursy. Okazało się, że panowie świetnie obierają ziemniaki, a nawet nieźle sobie radzą z przyszywaniem guzików. Natomiast trudność sprawiło niektórym odróżnienie spódniczki od sukienki. Za to wiedzieli, co to jest mascara. I najważniejsze: wyłoniliśmy MISTERA BURSY! Gratulujemy!!! Został nim Oskar z pokoju 31. Wybraliśmy też MISTERA PODRYWU, MISTERA ELOKWENCJI, DOWCIPU i DANCINGU. Impreza zakończyła się dyskoteką. 

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

27 kwietnia 2013r. klasa III gd – (technik geodeta) uczestniczyła w zajęciach Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Warsztaty pt. ” Narysuj swoją mapę” odbyły się w pracowni komputerowej budynku głównego Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego.

Stefan Grot-Rowecki – historia

STEFAN GROT-ROWECKI – historia   30 września 2013 roku młodzież naszej bursy uczestniczyła w spotkaniu, na którym przypomniała sobie postać niezwykle ważną w historii Armii Krajowej – Stefana Grota – Roweckiego. Spotkanie prowadził Pan Krzysztof Marek Nowacki  – nauczyciel historii w Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie im. Armii Krajowej, a organizatorami byli chłopcy grupy II. Wychowankowie […]

Dzielimy się wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami (ZSB)

Dzielimy się wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami

 

 

 

W dniu 26.09.2013 r. uczniowie klas czwartych, którzy przed wakacjami odbyli staż zawodowy w Cottbus (Niemcy) w ramach projektu „Termolokata – dobra inwestycja w budownictwie”, przygotowali pokaz umiejętności nabytych podczas zagranicznej praktyki.