BURSA - AKTUALNOŚCI  

 

 

KOLACJA WIGILIJNA W BURSIE

KOLACJA WIGILIJNA W BURSIE

Tradycją stało się już, że przed Świętami Bożego Narodzenia, mieszkańcy naszej bursy organizują uroczystą kolację wigilijną. 18 grudnia 2018 r. organizatorzy tej uroczystości zadbali o to, aby ten wieczór był wyjątkowy i magiczny. W pięknie przystrojonej stołówce bursy czekały stoły nakryte białymi obrusami, a na nich opłatek, świece, dekoracje świąteczne i oczywiście dania wigilijne. W świątecznym nastroju  spotkali się mieszkańcy, pracownicy bursy  i dyrekcja. Młodzież przygotowała piękne Jasełka i kolędy. Uczestnikom i gościom uroczystości dziękujemy za niezapomniane chwile, za wieczór w wyjątkowej atmosferze i wzajemnej życzliwości. Uroczystość ta na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tej niezapomnianej kolacji..

Czytaj więcej...

BUONGIORNO!

BUONGIORNO!

WŁOCHY TO NIEZWYKŁY KRAJ. KULTURA, ARCHITEKTURA, POGODNI I UŚMIECHNIĘCI LUDZIE, ALE PRZEDE WSZYSTKIM ROZSŁAWIONA NA CAŁY ŚWIAT KUCHNIA. TO KUCHNIA PACHNĄCA SŁOŃCEM ORAZ RODZINNĄ I RADOSNĄ ATMOSFERĄ PRZY STOLE PRZEPLATANĄ GŁOŚNYMI ROZMOWAMI. I TO WSZYSTKO UDAŁO NAM SIĘ PRZENIEŚĆ W PEWIEN LISTOPADOWY WIECZÓR DO NASZEJ BURSY. NAJPIERW OGROMNA FRAJDA WSPÓLNYCH PRZYGOTOWAŃ, A POTEM WSPÓLNA DEGUSTACJA. I ZNÓW BYŁO KOLOROWO, NASTROJOWO, PYSZNIE I RADOŚNIE.

Czytaj więcej...

MY NA „POLSKIEJ OFENSYWIE MUZYCZNEJ”

MY NA „POLSKIEJ OFENSYWIE MUZYCZNEJ”

Dnia  22.11.2018 r. zawitaliśmy do Zespołu Szkół Ekonomiczno – Handlowych  w Olsztynie na szóstą już edycję festiwalu  piosenki – „Polska Ofensywa Muzyczna”.  Jesteśmy tam co roku, ponieważ urzekła nas aura tego festiwalu. Reprezentowali nas: Małgosia Koziatek,  Julka Kłosowska, Natalia Łokuciejewska i Nikodem Kozon. Duet -  Małgosia  i Nikodem otrzymał wyróżnienie.  Laureatom  gratulujemy!

Czytaj więcej...

MY NA KONKURSIE POEZJI WARMIŃSKIEJ

MY NA KONKURSIE POEZJI WARMIŃSKIEJ 

 Dnia  9.11.2018r. wychowankowie z naszej bursy uczestniczyli w Regionalnym Konkursie Recytatorskim  im. Marii Zientary- Malewskiej w Brąswałdzie.  Nasi mieszkańcy - Julia Kłosowska i  Kamil Robaczek otrzymali wyróżnienia.

Czytaj więcej...

„Marzycielska poczta”

„Marzycielska poczta”

Wychowankowie naszej bursy uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Marzycielska poczta", która polega na pisaniu listów do chorych dzieci.

Spotkaliśmy się 7 listopada 2018 r. w świetlicy. Każdy wybrał profil dziecka, do którego napisał osobisty list. Mamy nadzieję, że listy wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka i dodadzą otuchy w walce z chorobą.

Czytaj więcej...

Kredki dla Afryki

Kredki dla Afryki

Wychowankowie Bursy nr 4 wzięli udział w IX edycji  akcji Kredki dla Afryki. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać pomoce dydaktyczne dla naszych małych  przyjaciół w Afryce.

Dziękujemy pięknie za to, że podarowaliście z nami kolejną cegiełkę ku lepszej przyszłości dzieci z Afryki. W szczególności chcemy podziękować wychowankom  z grupy III oraz VIII.

Czytaj więcej...

„Ominąć czas”

 „Ominąć czas”

W dniu 6 listopada 2018 r. odbył się w naszej bursie wernisaż wystawy grafiki  i malarstwa pani Mirosławy Sobolewskiej  „Ominąć czas” połączony z częścią muzyczną. Wieczór poświęcony był Powstaniu Warszawskiemu. Oprócz młodzieży bursy przybyło wielu zaproszonych gości. Spotkanie skończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Atmosfera była uroczysta i podniosła. Wieczór pozostanie na długo w naszej pamięci.

Czytaj więcej...

ZADUSZKI POETYCKIE

ZADUSZKI POETYCKIE

Dnia 31.10.2018r. odbyły się w  bursie  Zaduszki Poetyckie.  Recytowaliśmy pełne zadumy  wiersze, wspominaliśmy tych, co odeszli na tamtą stronę tęczy…  Były  refleksyjne piosenki  i utwory o tematyce żałobnej.  Dzięki świecom  i  jesiennym dekoracjom wytworzyła się  piękna, tajemnicza atmosfera, która udzieliła się wszystkim uczestnikom.

Czytaj więcej...

Za nami warsztaty plastyczne pod wspólnym tytułem - ZŁOTA POLSKA JESIEŃ.

Za nami warsztaty plastyczne pod wspólnym tytułem -
ZŁOTA POLSKA JESIEŃ.

Chcieliśmy przenieść do wnętrza bursy kolory widziane przez nasze okna. I chyba nam się udało! Powstały barwne  „klosze” do jesiennych lampionów i jesienne wieńce. Ale co najważniejsze – spędziliśmy czas razem – w miłej, radosnej, przyjaznej i bardzo twórczej atmosferze. A pogoda tego dnia za oknem była wyjątkowo mało przyjazna – „lało i lało”.

Czytaj więcej...

Wyjście do teatru

Wyjście do teatru

Sekcja teatralna bursy 18 października zorganizowała  wyjście do Teatru Jaracza na spektaklu „Wiele hałasu o nic”  Wiliama Shakespere’a.  Jest to jedna z najzabawniejszych i najchętniej wystawianych sztuk. Ceniona za błyskotliwe gry słów  i celne riposty w dialogach bohaterów. Wszystkie byłyśmy zadowolone z wyjścia i chcemy częściej takich wyjść.

Czytaj więcej...

Bonjour!

Bonjour!

Za nami już pierwsza podróż po świecie.

Bez bagażu, paszportu i biletów.

Ale za to z głową pełną wrażeń i sercem pełnym uczuć.

Bo jak inaczej można podróżować po Francji…

Czytaj więcej...

Współpracują ze szkołą

Back to top