BURSA - AKTUALNOŚCI  

 

 

MIĘDZYGRUPOWY KONKURS SAŁATKOWY

MIĘDZYGRUPOWY KONKURS SAŁATKOWY

Dzień 06.03.2018 był pełen wrażeń i wydarzeń. Tego dnia przywitaliśmy zbliżającą się wiosnę – z przytupem! Zarówno chłopcy jak i dziewczęta wzięli udział w kolejnej edycji MIĘDZYGRUPOWEGO KONKURSU SAŁATKOWEGO. Wszyscy bardzo się zaangażowali i podeszli do tematu bardzo profesjonalnie – a sałatki były zdrowe i pyszne! Zaszczytne pierwsze i drugie miejsce zajęła grupa VIII, na miejscu trzecim znaleźli się chłopcy z grupy III. Wielką niespodziankę sprawiła grupa IV – chłopcy przyszli w profesjonalnych strojach kucharskich, a ich dekoracje zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie.

Czytaj więcej...

AKCJA NA RZECZ SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

AKCJA NA RZECZ SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

            Ostatnie dni lutego, mimo mrozu za oknem, rozgrzały nasze serca. Kolejny już raz mieszkańcy naszej bursy wzięli udział w akcji na rzecz podopiecznych schroniska dla zwierząt – „Serce dla zwierzaka”.  To niezwykle piękne, że jest tak wiele osób wrażliwych na cierpienie i niedolę innych, a w szczególności tych, którzy sami w swoim imieniu nie mogą powiedzieć głośno, że potrzebują pomocy. To wzruszające i bardzo cenne, że tak wiele osób ma tak wielkie i pojemne serce...

Wszystkim, którzy swoją pomocą wsparli tę akcję - w imieniu zwierząt DZIĘKUJEMY!!!

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

 10 stycznia gościliśmy u siebie przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i rozmawialiśmy jak bezpiecznie poruszać sie po naszych  drogach. Dziękujemy za udostępnione filmy pokazujące jak postępować i czego się wystrzegać na naszych drogach oraz za miłą rozmowę.

Czytaj więcej...

Konkurs piosenki w bursie

Konkurs piosenki w bursie

Dnia 9 stycznia 2018 r. odbył się u nas kolejny już  konkurs piosenki. Mieliśmy okazję posłuchać najlepszych głosów w bursie. Wszyscy byli świetni! Gratulujemy wygranym oraz tym, których słyszeliśmy po raz pierwszy.

Czytaj więcej...

PIERNIKOWY WIECZÓR

PIERNIKOWY WIECZÓR

To magia świąt. Kiedy za oknem wieje wiatr szarpiąc gałęziami drzew, pada deszcz czy sypie śnieg i jest  zimno i nieprzyjemnie tak, że nie chce się wychodzić z domu, można dzień ten zaczarować i spędzić go miło i kolorowo.  I nam się to udało.

Czytaj więcej...

Paczka dla Kresów

 Paczka dla Kresów 

Dnia 12 grudnia  2017 r. miała finał nasza zbiórka darów dla kombatantów, harcerzy i dzieci z Domu Dziecka na Litwie. Udało nam się uzbierać dużo słodyczy, odzieży, zabawek i książek, które – mamy nadzieję – osłodzą święta osób do których trafią. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Czytaj więcej...

XXIV FESTIWAL PIOSENKI POGODA 2017 BYLIŚMY TAM!

XXIV FESTIWAL PIOSENKI  POGODA 2017
 BYLIŚMY TAM!

Dnia 6 grudnia 2017 r.  odwiedziliśmy Bursę nr 3 i jak co roku uczestniczyliśmy w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki „POGODA”. Reprezentowali nas: Natalia Łokuciejewska  i duety – Julia Kłosowska i Julia Sadowska  oraz Małgosia Koziatek i Piotr Kaszuba. Wszyscy wypadli świetnie. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKI W BURSIE

MIKOŁAJKI W BURSIE

6 grudnia  w nocy, kiedy wszyscy  jeszcze spali,  niespodziewanie odwiedzili bursę niecodzienni goście.  Niektórzy wychowankowie przecierali oczy ze zdumienia.

 Był to św. Mikołaj ze Śnieżynką.  Każdy  z wychowanków został  obdarowany  słodkim prezentem, a nam udało się  uwiecznić tę chwilę na zdjęciach. Popatrzcie sami!

Czytaj więcej...

Święta tuż tuż…

Święta tuż tuż…

Wraz z pierwszym śniegiem za oknem myślimy mocniej o zbliżających się świętach. Także wewnątrz naszej bursy już od pierwszych dni grudnia poczuć można było zimową i świąteczną atmosferę. Pojawiły się pierwsze świąteczne dekoracje. W tym roku nawiązaliśmy  do profilu naszej szkoły –w instalacjach świątecznych dekoracji pojawiły się elementy nawiązujące do kierunków budowlanych, czy związanych z architekturą krajobrazu.

Czytaj więcej...

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 

W tym roku DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI postanowiliśmy uczcić w sposób mniej tradycyjny, ale również bardzo uroczysty. Należy dodać, że świętowaliśmy nie tylko przez jeden dzień. Zorganizowaliśmy wieczór karaoke, podczas którego śpiewaliśmy wspólnie piękne pieśni patriotyczne.

Czytaj więcej...

Andrzejki w Bursie Nr 4 2017r

Andrzejki w Bursie Nr 4  2017r

W wieczór Andrzejkowy  zaprosiliśmy wszystkich jej mieszkańców na wróżby i zabawy. Wróżby przygotowały dziewczęta z gr. V. Wieczór wróżb poprowadzili: Mariusz Pietrzak i Piotr Kaszuba. 

Salę udekorowały Kasia i Paulina z pok. 002.

Czytaj więcej...

Współpracują ze szkołą

Back to top