BURSA - AKTUALNOŚCI  

 

 

BUONGIORNO!

BUONGIORNO!

WŁOCHY TO NIEZWYKŁY KRAJ. KULTURA, ARCHITEKTURA, POGODNI I UŚMIECHNIĘCI LUDZIE, ALE PRZEDE WSZYSTKIM ROZSŁAWIONA NA CAŁY ŚWIAT KUCHNIA. TO KUCHNIA PACHNĄCA SŁOŃCEM ORAZ RODZINNĄ I RADOSNĄ ATMOSFERĄ PRZY STOLE PRZEPLATANĄ GŁOŚNYMI ROZMOWAMI. I TO WSZYSTKO UDAŁO NAM SIĘ PRZENIEŚĆ W PEWIEN LISTOPADOWY WIECZÓR DO NASZEJ BURSY. NAJPIERW OGROMNA FRAJDA WSPÓLNYCH PRZYGOTOWAŃ, A POTEM WSPÓLNA DEGUSTACJA. I ZNÓW BYŁO KOLOROWO, NASTROJOWO, PYSZNIE I RADOŚNIE.

Czytaj więcej...

MY NA „POLSKIEJ OFENSYWIE MUZYCZNEJ”

MY NA „POLSKIEJ OFENSYWIE MUZYCZNEJ”

Dnia  22.11.2018 r. zawitaliśmy do Zespołu Szkół Ekonomiczno – Handlowych  w Olsztynie na szóstą już edycję festiwalu  piosenki – „Polska Ofensywa Muzyczna”.  Jesteśmy tam co roku, ponieważ urzekła nas aura tego festiwalu. Reprezentowali nas: Małgosia Koziatek,  Julka Kłosowska, Natalia Łokuciejewska i Nikodem Kozon. Duet -  Małgosia  i Nikodem otrzymał wyróżnienie.  Laureatom  gratulujemy!

Czytaj więcej...

MY NA KONKURSIE POEZJI WARMIŃSKIEJ

MY NA KONKURSIE POEZJI WARMIŃSKIEJ 

 Dnia  9.11.2018r. wychowankowie z naszej bursy uczestniczyli w Regionalnym Konkursie Recytatorskim  im. Marii Zientary- Malewskiej w Brąswałdzie.  Nasi mieszkańcy - Julia Kłosowska i  Kamil Robaczek otrzymali wyróżnienia.

Czytaj więcej...

„Marzycielska poczta”

„Marzycielska poczta”

Wychowankowie naszej bursy uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Marzycielska poczta", która polega na pisaniu listów do chorych dzieci.

Spotkaliśmy się 7 listopada 2018 r. w świetlicy. Każdy wybrał profil dziecka, do którego napisał osobisty list. Mamy nadzieję, że listy wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka i dodadzą otuchy w walce z chorobą.

Czytaj więcej...

Kredki dla Afryki

Kredki dla Afryki

Wychowankowie Bursy nr 4 wzięli udział w IX edycji  akcji Kredki dla Afryki. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać pomoce dydaktyczne dla naszych małych  przyjaciół w Afryce.

Dziękujemy pięknie za to, że podarowaliście z nami kolejną cegiełkę ku lepszej przyszłości dzieci z Afryki. W szczególności chcemy podziękować wychowankom  z grupy III oraz VIII.

Czytaj więcej...

„Ominąć czas”

 „Ominąć czas”

W dniu 6 listopada 2018 r. odbył się w naszej bursie wernisaż wystawy grafiki  i malarstwa pani Mirosławy Sobolewskiej  „Ominąć czas” połączony z częścią muzyczną. Wieczór poświęcony był Powstaniu Warszawskiemu. Oprócz młodzieży bursy przybyło wielu zaproszonych gości. Spotkanie skończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Atmosfera była uroczysta i podniosła. Wieczór pozostanie na długo w naszej pamięci.

Czytaj więcej...

ZADUSZKI POETYCKIE

ZADUSZKI POETYCKIE

Dnia 31.10.2018r. odbyły się w  bursie  Zaduszki Poetyckie.  Recytowaliśmy pełne zadumy  wiersze, wspominaliśmy tych, co odeszli na tamtą stronę tęczy…  Były  refleksyjne piosenki  i utwory o tematyce żałobnej.  Dzięki świecom  i  jesiennym dekoracjom wytworzyła się  piękna, tajemnicza atmosfera, która udzieliła się wszystkim uczestnikom.

Czytaj więcej...

Za nami warsztaty plastyczne pod wspólnym tytułem - ZŁOTA POLSKA JESIEŃ.

Za nami warsztaty plastyczne pod wspólnym tytułem -
ZŁOTA POLSKA JESIEŃ.

Chcieliśmy przenieść do wnętrza bursy kolory widziane przez nasze okna. I chyba nam się udało! Powstały barwne  „klosze” do jesiennych lampionów i jesienne wieńce. Ale co najważniejsze – spędziliśmy czas razem – w miłej, radosnej, przyjaznej i bardzo twórczej atmosferze. A pogoda tego dnia za oknem była wyjątkowo mało przyjazna – „lało i lało”.

Czytaj więcej...

Wyjście do teatru

Wyjście do teatru

Sekcja teatralna bursy 18 października zorganizowała  wyjście do Teatru Jaracza na spektaklu „Wiele hałasu o nic”  Wiliama Shakespere’a.  Jest to jedna z najzabawniejszych i najchętniej wystawianych sztuk. Ceniona za błyskotliwe gry słów  i celne riposty w dialogach bohaterów. Wszystkie byłyśmy zadowolone z wyjścia i chcemy częściej takich wyjść.

Czytaj więcej...

Bonjour!

Bonjour!

Za nami już pierwsza podróż po świecie.

Bez bagażu, paszportu i biletów.

Ale za to z głową pełną wrażeń i sercem pełnym uczuć.

Bo jak inaczej można podróżować po Francji…

Czytaj więcej...

DZIEŃ CHŁOPAKA 2019

DZIEŃ CHŁOPAKA 

Poniedziałkowego wieczoru (1.10.2018 r.) świętowaliśmy w naszej bursie Dzień Chłopaka, jednocześnie  uroczyście przywitaliśmy  nowych mieszkańców.  Były zabawne konkursy, specjalnie napisany na tę okazję wiesz, słodycze, nagrody, dziewczęta uświetniły imprezę  swoim śpiewem. Wybraliśmy  Mistera  Bursy, którym został Wiktor Kaczmarski.

  Wszyscy wesoło bawili się. Popatrzcie sami….

Czytaj więcej...

Współpracują ze szkołą

Back to top