Praktyka zawodowa w Niemczech

Praktyka zawodowa w Niemczech

 

 

Tydzień temu uczniowie trzecich klas technikum (technik budownictwa) wrócili na zajęcia lekcyjne po trzytygodniowych praktykach.

18. z nich 2 tygodnie praktyki odbyło w formie stażu w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii w Cottbus, gdzie w warunkach warsztatowych (ale zbliżonych do panujących na budowie) zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu docieplania elewacji i dachów.


Uczestnicy stażu wrócili w pełni usatysfakcjonowani poziomem szkolenia i zdobytymi kompetencjami zawodowymi. Opiekunowie grupy: p. Andrzej Rutkowski i p. Józef Sokołowski potwierdzili, że młodzież pracowała z pełnym zaangażowaniem podczas wykonywania izolacji ścian dwuwarstwowych, wykonywania ścian trójwarstwowych czy też podczas prac związanych z izolacją stropodachów. Za wykonane zadania była bardzo często chwalona przez niemieckiego instruktora.

Przy tej okazji uczniowie nauczyli się obsługi elektronarzędzi (mieszadła, wiertarki, poziomicy laserowej), doskonalili umiejętność analizy dokumentacji technicznej, analizowali wyniki pomiarów termowizyjnych. Stażyści wrócili z przekonaniem o wysokim stopniu umiejętności z zakresu odbytej praktyki. Ponieważ wzorowo spełnili wymagania stawiane uczestnikom szkolenia, wszyscy otrzymali Certyfikat wydany przez stronę niemiecką.

Wkrótce otrzymają również Certyfikaty w języku polskim i angielskim oraz dokumenty Europass Mobility.

Uczestnikom stażu "Termolokata - dobra inwestycja w budownictwie" zapewniono też atrakcyjne formy spędzenia czasu wolnego.

Współpracują ze szkołą

Back to top