Leonardo da Vinci            

 

 

Program Leonardo da Vinci

Program Leonardo da Vinci

 

W ramach programu Leonardo da Vinci 18-osobowa grupa wyłoniona spośród uczniów klas: III ba i III bb w bieżącym roku szkolnym będzie uczestniczyć w projekcie "Termolokata - dobra inwestycja w budownictwie". Uczestnicy projektu wyjadą na 2- tygodniowe szkolenie zawodowe do Zakładu Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina-Brandenburgii (BFW), zajmującego się innowacyjnym kształceniem w branży budowlanej (ośrodki we Frankfurcie i Cottbus).

Czytaj więcej...

Przed wyjazdem na staż do Niemiec

Przed wyjazdem na staż do Niemiec

 

 

         Już wkrótce 18-osobowa grupa uczniów z dwóch klas trzecich kształcących się w zawodzie: technik budownictwa wyjedzie na dwutygodniowy staż w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii, dzięki uczestnictwu naszej szkoły w unijnym programie "Leonardo da Vinci" (Praktyki zawodowe i staże dla osób uczących się).

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSB pojechali kształcić się do Niemiec

Uczniowie ZSB pojechali kształcić się do Niemiec

 

 

„Termolokata - dobra inwestycja w budownictwie” to hasło przedsięwzięcia realizowanego przez Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie w trwającym roku szkolnym. W ramach projektu 18. uczniów z klas trzecich Technikum nr 4 (kształcących się w zawodzie technik budownictwa) w minioną niedzielę wyjechało na dwutygodniowy staż w Niemczech. W okresie od 27 maja do 7 czerwca będą zdobywać wiedzę w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Branderburgii w Cottbus.

Czytaj więcej...

Pozdrowienia z Cottbus

Pozdrowienia z Cottbus


 

Uczestnicy stażu "Termolokata - dobra inwestycja w budownictwie" realizowanego w Cottbus (Niemcy) przesyłają pozdrowienia dla całej społeczności ZSB. Jak nas informują - są zadowoleni z przebiegu szkolenia i warunków bytowych, a jedynym powodem do narzekań jest często padający deszcz, który towarzyszył im w czasie wycieczek do Drezna i Berlina.

Czytaj więcej...

Praktyka zawodowa w Niemczech

Praktyka zawodowa w Niemczech

 

 

Tydzień temu uczniowie trzecich klas technikum (technik budownictwa) wrócili na zajęcia lekcyjne po trzytygodniowych praktykach.

18. z nich 2 tygodnie praktyki odbyło w formie stażu w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii w Cottbus, gdzie w warunkach warsztatowych (ale zbliżonych do panujących na budowie) zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu docieplania elewacji i dachów.

Czytaj więcej...


"Termolokata - dobra inwestycja w budownictwie"

"Termolokata - dobra inwestycja w budownictwie"
wręczenie dokumentów Europass i Certyfikatów

 

Miejska inauguracja roku szkolnego 2013/2014 z udziałem prezydenta Olsztyna p. dr. Piotra Grzymowicza,  przedstawicieli Rady Miasta, dyrektorów olsztyńskich szkół i instytucji związanych z oświatą oraz reprezentantów firm z branży budowlanej stały się dla nas doskonałą okazją na zwieńczenie działań podjętych  w naszej szkole przy wdrażaniu przedsięwzięcia  "Termolokata - dobra inwestycja w budownictwie", które realizowane było przez ZSB w ramach projektu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się  i szkolących zawodowo” realizowanego przez FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu "Leonardo da Vinci" będącego częścią Programu "Uczenie się przez całe życie”.

Czytaj więcej...

Współpracują ze szkołą

Back to top