TYDZIEŃ TECHNICZNY

TYDZIEŃ TECHNICZNY

w ZAWODACH BUDOWLANYCH I DRZEWNYCH 

od 19 do 23 marca 2018r

   Bardzo dziękujemy przedstawicielom firm, instytucji i uczelni wyższych, którzy przyjęli nasze zaproszenie na TT i przeprowadzili wiele ciekawych szkoleń, prezentacji i wykładów zawsze wzbogacających i czyniących atrakcyjnym proces nauczania 

 

19 marca - poniedziałek

  • Główny Instytut Górnictwa –szkolenie „Bezpieczne usuwanie azbestu”- 36 uczniów z klas 2b1, 3b/d, 3b/m i 4b
  • Państwowa Inspekcja Pracy- „Prawa i obowiązki pracownika i pracodawcy w zakresie bhp”- uczniowie z klas 1b i 1b/g
  • Firma E EGGER z Biskupca – „Prezentacja nowo budowanej firmy, możliwości pracy i rozwoju zawodowego, oczekiwania pracodawcy” – uczniowie z klas drzewnych
  • Firma Esprit – „Planowanie i projektowanie urbanistyczne” dla uczniów z klasy 2b1 realizujących innowację pedagogiczną „Architektura, urbanistyka i nowoczesne technologie w budownictwie”

20 marca - wtorek

  • TPI Topcon – prezentacja sprzętu do pomiarów geodezyjnych i praktyczne ćwiczenia pomiarowe dla uczniów z klas 1b1 i 1b/g
  • De Walt – prezentacja i pokaz możliwości i zastosowania elektronarzędzi oddzielne w grupie zawodów budowlanych i drzewnych

21 marca - środa

  • Wienerberger – szkolenie na temat wyrobów firmy i zapoznanie z systemem POROTERM oraz asortymentem dachówek ceramicznych- szkolenie dla klas   2b1, 3b/d, 3b/m,  2b/u potwierdzone certyfikatem
  • Wiązary GK – prezentacja i wykład na temat produkcji i zastosowania prefabrykowanych wiązarów dachowych z drewna łączonych przy pomocy płytek kolczastych   klasy 1b/g
  • Festool – prezentacja i pokaz praktyczny elektronarzędzi, możliwości zastosowania i nowe rozwiązania techniczne i technologiczne
  • Warmińsko-Mazurska Izba Inżynierów Budownictwa – spotkanie z przedstawicielem Izby na temat warunków jakie należy spełnić ubiegając się o uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie       klasy 3b/d, 3b/m, 2b1

22 marca - czwartek

  • Cekol – prezentacja wyrobów chemii budowlanej CEDAT i ich zastosowanie
  • Ottimo Systems – „Naprawa i retusz uszkodzeń na powierzchniach z drewna, tworzywach drewnopochodnych i sztucznych” - prezentacja wyrobów i ćwiczenia praktyczne w naprawianiu różnych uszkodzeń
  • UWM Wydział Geodezji Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa  - wykład “Kosztorysowanie robót budowlanych” oraz prezentacja kierunków budowlanych klasy 3b/d i 3b/m
  • UWM Wydział Geodezji Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa - wykład “Inżynieria transportu” klasy 3b/d i 4a/d
  • Konkurs Instalatorów z udziałem pracodawcy – konkurs praktyczny, którego zadaniem było  nawinięcie pakuł na nyple w określonym czasie. Zadanie konkursowe oceniała komisja, w której składzie był pracownik olsztyńskiego MPEC-u. Uczniowie rywalizowali w grupach klasowych: w klasie 1s/i- Jakub Bejnar - 1 miejsce, Wojciech Borowski - 2 miejsce, Tomasz Graf - 3 miejsce, w klasie 2b/u - Dawid Choduń - 1 miejsce, Jakub Rosman - 2 miejsce, Kacper Głowacki - 3 miejsce, w klasie 3 s/i - Kamil Truszczyński - 1 miejsce, Dawid Kowalewski - 2 miejsce i Artur Dorand - 3 miejsce. Fundatorem nagród był MPEC i szkoła.

23 marca – piątek

  • WIM – szkolenie na temat produktów do uszczelniania łazienek (płynna folia, taśmy uszczelniające), płyty WIM do zabudowy łazienek – 26 uczniów 3b/d, 3b/m, 2b/u
  • Politechnika Gdańska- prezentacja „Transport, projektowanie, budowa, diagnostyka i zarządzanie” z pokazem  zastosowania specjalistycznych urządzeń  diagnostycznych do określania twardości metali, pomiaru natężenia hałasu i wad budowy torowisk. Prowadzący przedstawił także  kierunki kształcenia na PG      klasy 3b/d, 3b/m, 4b

 

GALERIA ZDJĘĆ

       

 

  

 

Współpracują ze szkołą

Back to top