1 miejsce olsztyńskiej Budowlanki w Elblągu Olimpiada “Buduj z Pasją”

1 miejsce olsztyńskiej Budowlanki w Elblągu
 Olimpiada “Buduj z Pasją”
 

2 marca w Elblągu odbył się etap regionalny VII edycji Olimpiady budowlanej “Buduj z Pasją”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół technicznych i zawodowych z województwa warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Reprezentantkami naszej szkoły były Weronika Poduszko oraz Ela Szatkowska z klasy 3bd. Dziewczyny zajęły pierwsze miejsce przechodząc tym samym do etapu ogólnopolskiego.

 

Olimpiada składała się z części pisemnej i praktycznej. W pierwszej części, każdy uczestnik pisał test składający się z 40 pytań. Następnie dwuosobowe drużyny miały do wykonania zadanie praktyczne. W tym roku było ono związane z kwalifikacją B.06 - wykonywania robót malarsko-tapeciarskich.

Finał odbędzie się 9-11 kwietnia 2018r w Zabrzu. Głównym organizatorem olimpiady jest Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej “Budowlani” w Kielcach, a patronem Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie.

 

 

 

Współpracują ze szkołą

Back to top