Konkurs Prozawodowy „Dobry Zawód Twoją Szansą”

Konkurs Prozawodowy „Dobry Zawód Twoją Szansą” 

14 marca 2018 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie odbyła się V edycja Konkursu Prozawodowego dla Gimnazjalistów „ Dobry Zawód Twoją Szansą”.

W tegorocznym konkursie wzięło udział szesnaście 2- osobowych drużyn z klas gimnazjalnych z terenu Olsztyna oraz Dobrego Miasta, Węgoja i Durąga. Wszyscy uczestnicy zmagali się z sześcioma konkurencjami, przygotowanymi przez nauczycieli i uczniów ZSB z zakresu architektury krajobrazu, budownictwa, geodezji, przedmiotów sanitarnych, drzewnych oraz matematycznych – „Młody Biznesman”.

Forma konkursu, w której uczniowie gimnazjów mieli szansę sprawdzenia swoich możliwości praktycznych, zdobyła duże uznanie zarówno wśród gimnazjalistów, jak i doradców zawodowych – podkreślali oni celowość takich zadań, które pozwala młodym ludziom na zorientowanie się, jakie umiejętności posiadają i na co powinni zwrócić uwagę, wybierając szkołę.

W rywalizacji I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie, wygrywający główną nagrodę – głośniki. II miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olsztynie, a III miejsce drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 311 w Olsztynie. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy, podziękowania i drobne upominki.

 

 

 

Współpracują ze szkołą

Back to top