Nasz dzień krajobrazu w Kadynach

  Nasz dzień krajobrazu w Kadynach

Na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej były zaplanowane zajęcia dydaktyczne z geografii.  Mimo wielu przeszkód młodzież skorzystała z zajęć, które miały charakter spaceru krajobrazowego  nawiązującego do Dnia Krajobrazu, który obchodziliśmy w Polsce 20 października 2017.

Przewodnikiem był  pan Zbigniew Zagrodzki - pracownik Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, który z pasją opowiadał o obszarach kulturowych  i przyrodniczych parku.

 

Zwiedzaliśmy piękną miejscowość Kadyny. Poznaliśmy historię Kadyn i oglądaliśmy  różnorodne obiekty  architektoniczne.  

Zobaczyliśmy jak różnorodne jest środowisko przyrodnicze  okolicy: piękne lasy  z dominacją buka,  wyjątkowo urozmaicona rzeźba  terenu, linia brzegowa Zalewu Wiślanego,  a nad głowami klucze migrujących ptaków…

W drodze powrotnej  zatrzymaliśmy się we Fromborku, byliśmy w porcie i na Wzgórzu Katedralnym.

Jesienny krajobraz Wysoczyzny Elbląskiej jest wyjątkowo atrakcyjny, mimo niskiej temperatury uczestnicy wycieczki byli zadowoleni z wyprawy, a także zainteresowani  powrotem w ten zakątek kraju.

 

 

Współpracują ze szkołą

Back to top