19 października – spotkanie z historią w ZSB

19 października – spotkanie z historią w ZSB

 19 października br. w związku z mijającą w tym miesiącu 73. rocznicą zakończenia Powstania Warszawskiego w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie odbyło się spotkanie z panem Sebastianem Nowakowskim, historykiem z olsztyńskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas spotkania w świetlicy przybyły gość przedstawił przyczyny i przebieg powstania, a następnie zapoznał zebranych uczniów z ciekawymi materiałami archiwalnymi dotyczącymi powstania, a także z filmem o tej tematyce.

Dowodem żywego zainteresowania uczniów Powstaniem Warszawskim, i szerzej, walką Polaków o niepodległość, były pytania zadawane historykowi i dyskusja tuż po projekcji filmu. Nie jest to ostatnie tego typu spotkanie z historią... 

 

 

 

Współpracują ze szkołą

Back to top