Szkolny Konkurs Budowlany.

Szkolny Konkurs Budowlany.

   W tegorocznym Dniu Budowlanych  w dniu 29 września 2017 roku,  10 dwuosobowych drużyn z klas 1b, 1bg, 2b, 2bu,  3bd, 3bu, 4b i 1si przystąpiło do II części Szkolnego Konkursu " Jeden z dziesięciu". Część druga konkursu była sprawdzeniem umiejętności  związanych z pracami budowlanymi  takimi jak: tapetowanie, wykonanie ozdobnych tynków gipsowych, spoinowanie okładziny, wykonanie szkieletu zbrojenia słupa, montaż więźby dachowej, wymurowanie fragmentu ściany w systemie Ytong przy pomocy miniaturowych elementów, ułożenie mozaiki z logo szkoły, wykonanie planszy dotyczącej zagospodarowania terenu budowy, malowanie farbą dekoracyjną oraz zmontowanie syfonu podumywalkowego. 

 

 Część I konkursu- pisemna - odbyła się 28 września 2017 roku. W części pisemnej  zespoły  odpowiadały na pytania z zakresu budownictwa na podstawie zdjęć  elementów budowlanych znajdujących sie w otoczeniu szkoły. Ponadto zespoły miały do rozwiązania zadanie problemowe, które wymagało pomysłowości i kreatywności.

Po podsumowaniu wyników części I i II najlepszą z pośród 10 drużyn okazała się drużyna z klasy 3 bd w składzie:  Weronika Poduszko i Elżbieta Szatkowska. Miejsce II zajęła drużyna z klasy 2 b/u : Adam Napieralski i Bartosz Płocharczyk, III miejsce wywalczyła drużyna z klasy 2 bd: Natalia Tobolska i Michał Pieloszczyk.  Należy wyróżnić drużynę z klasy 1 b/g  w składzie: Zuzanna Folga i Sebastian Kosak, którzy zajęli miejsce IV.

 Dziękujemy i gratulujemy wszystkim biorącym udział w tegorocznym konkursie. 


Współpracują ze szkołą

Back to top