Tuż przed wakacjami – zajęcia terenowe nad Jeziorem Kortowskim

Tuż przed wakacjami – zajęcia terenowe nad Jeziorem Kortowskim

Na początku czerwca uczniowie klasa 2gd i 2b/d (drogowcy) uczestniczyli w zajęciach terenowych z hydrologii prowadzonych przez pracowników UWM w Olsztynie, Wydział Nauk o Środowisku, Katedra Inżynierii Ochrony Wód. 

Zajęcia dotyczyły  limnologii czyli nauki o jeziorach. Omawiane zagadnienia to proces eutrofizacji, rekultywacji i termika jezior, a także metody badań stanu czystości wód. Uczestniczyliśmy w badaniach fizykochemicznych wód Jeziora Kortowskiego i badaniu przepływu wody w rzece Kortówce.

  

Dziękujemy szczególnie  pani dr hab. inż. Jolancie Grochowskiej i panu dr inż. Michałowi Łopata - pracownikom Katedry Inżynierii Ochrony Wód za interesujące zajęcia i poświęcony czas.


 

Współpracują ze szkołą

Back to top