WARMIŃSKIE ERATYKI nazwa grupy głazów narzutowych przy ul. Obiegowej

WARMIŃSKIE ERATYKI  
  nazwa grupy głazów narzutowych przy ul. Obiegowej

26kwietnia 2017  w  ZSB w Olsztynie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Nadanie nazwy  grupie głazów narzutowych położonych u zbiegu ulicy Obiegowej i alei Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie” i jednocześnie uroczystość z okazji Dnia Ziemi.

Organizatorami  konkursu był Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie i Warmińsko Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, a honorowym patronatem konkurs objął Prezydent Olsztyna.

 

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście z różnych instytucji m.in.. z Urzędu Miasta w Olsztynie – Wydział Edukacji i Wydział Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,  Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej przy WMODN w Olsztynie,  jak  również przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół.  Na uroczystości nie zabrakło uczestników konkursu, ani uczniów i nauczycieli ZSB.

Interesujący wykład o bioróżnorodności  wygłosił pan dr hab. Stanisław Zbigniew Czachorowki, profesor UWM w Olsztynie.

Spotkanie prowadzili Agnieszka Kostrubska ( 1a/m) i Mateusz Kania (3g/m),  recytowali piękne wiersze o tematyce przyrodniczej, przybliżyli historię Dnia Ziemi, przedstawili cele projektu Geoogród przy ZSB w Olsztynie i informacje o głazach narzutowych przy ulicy Obiegowej.

 

Na zakończenie uroczystości ogłoszony został wynik konkursu, wybrana nazwa grupy głazów narzutowych to „Warmińskie eratyki”, której autorem jest Jerzy Skrypoczka uczeń klasy 3a/d Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie.  Zwycięzca konkursu otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie poprzez Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, a  także Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

 

 

 

Współpracują ze szkołą

Back to top