1 B1 W Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

1 B1 W Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

 W dniu 25 kwietnia 2017 r uczniowie klasy 1 b1 w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej mieli przyjemność zwiedzić Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Zajęcia skierowane do młodzieży miały na celu głównie  poznanie architektury  ludowej przez pryzmat budownictwa na Warmii i Mazurach.  Uczniowie mieli możliwość nie tylko obejrzeć muzealne wystawy, ale także sprawdzić, jak działają poszczególne narzędzia i sprzęty, zobaczyć, jak w dawnych czasach uprawiano pole, ogród i opiekowano się zwierzętami. Mimo chłodnej aury, humory wszystkim dopisywały, a na podgrzanie atmosfery poznali jeszcze produkcję szkła w Hucie Szkła znajdującej się w sąsiedztwie Skansenu w Olsztynku.

 

 

 

Współpracują ze szkołą

Back to top